Zmarł Tadeusz Ślusarek, były dyrektor Stadionu Śląskiego. Przez wiele lat uprawiał sport i trenował

Nie żyje były dyrektor Stadionu Śląskiego - Tadeusz Ślusarek. Mężczyzna pełnił funkcję dyrektora w latach 1965-1979. W trakcie swojej kariery zajmował się także trenowaniem lekkoatletów akrobatów i skoczków do wody. Jego pogrzeb odbędzie się 28 czerwca w Rudzie Śląskiej.

Tychy.pl
Nie żyje Tadeusz Ślusarek

W sobotę, 18 czerwca zmarł Tadeusz Ślusarek, który przez 15 lat pełnił funkcję dyrektora Stadionu Śląskiego. Miał 94 lata. Jako trener przepracował 67 lat i był najstarszym czynnym polskim szkoleniowcem. Jego kariera obfitowała w wiele ważnych wydarzeń sportowych, takich jak:

  • Mecz lekkoatletyczny Polska - ZSRR, podczas którego Irena Szewińska wyrównała rekord świata w biegu na 200 m,
  • Rewanżowe spotkanie półfinałowe Pucharu Europy Zdobywcy Pucharów, w którym Górnik Zabrze zremisował z AS Romą 2:2,
  • Mecz finałowy Pucharu Polski Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów,
  • Mecz Polska - Anglia, po którym Stadion Śląski okrzyknięto "Kotłem Czarownic",
  • Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu, podczas których zwyciężył Jerzy Szczakiel.

Jego pogrzeb odbędzie się się 28 czerwca o godz. 12, w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej przy ul. Krańcowej 5.

Przebieg kariery Tadeusza Ślusarka

W młodych latach był lekkoatletą, a później zaczął pracę jako trener gimnastyki, akrobatyki sportowej i skoków do wody, szkolił w UKS Auerbach Tychy i Pałacu Młodzieży. Wychowankowie Ślusarka startowali na olimpiadzie, odnosili także sukcesy na mistrzostwach Europy. W ostatnich latach życia można było go spotkać na Krytej Pływalni w Tychach, gdzie szkolił młodych zawodników UKS Auerbach Tychy.

Przez 15 lat Tadeusz Ślusarek pełnił funkcję dyrektora Stadionu Śląskiego. - Stadion został wybudowany zaledwie 9 lat wcześniej, ale od razu musiałem przystąpić do remontu. Pomijając już fakt, iż był to obiekt bez zaplecza technicznego, magazynów, nagłośnienia i wielu urządzeń, potrzebnych do normalnego funkcjonowania i organizowania wielkich imprez sportowych Już wtedy zaczęły pękać trybuny i „zjeżdżać” w kierunku bieżni. Po kilkunastu zimach i wielu ulewach, wały namakały. Beton pękał, robiły się szczeliny i przewracały się całe rzędy ławek. Przez moje 15 lat pracy na Stadionie Śląskim bez przerwy trwał remont – sektor po sektorze - czytamy na łamach portalu Tychy.pl.

Za jego kadencji dokonano wymiany masztów oświetleniowych, unowocześniono oświetlenie, zainstalowano nagłośnienie całego obiektu oraz rozbudowywano zaplecze stadionu. Ślusarek był autorytetem dla pracowników stadionu, jak i zawodników. Jego podopiecznymi byli m.in. Anna Ablamowicz, Karolina Sołtysik, Adrian Gierga, Elżbieta Dubarek, Marcin Różycki, Marcin Staręga, Agnieszka i Anna Puto, Ewelina Job, Bartosz Muszer, Weronika Lament, Aleksandra Muszer, Karol Witański, Nataniel Dynak, Piotr Kolasa oraz Emilia Witek.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon