Zmarł Tadeusz Ślusarek, były dyrektor Stadionu Śląskiego. Przez wiele lat uprawiał sport i trenował

Nie żyje były dyrektor Stadionu Śląskiego - Tadeusz Ślusarek. Mężczyzna pełnił funkcję dyrektora w latach 1965-1979. W trakcie swojej kariery zajmował się także trenowaniem lekkoatletów akrobatów i skoczków do wody. Jego pogrzeb odbędzie się 28 czerwca w Rudzie Śląskiej.

Tychy.pl
Nie żyje Tadeusz Ślusarek

W sobotę, 18 czerwca zmarł Tadeusz Ślusarek, który przez 15 lat pełnił funkcję dyrektora Stadionu Śląskiego. Miał 94 lata. Jako trener przepracował 67 lat i był najstarszym czynnym polskim szkoleniowcem. Jego kariera obfitowała w wiele ważnych wydarzeń sportowych, takich jak:

  • Mecz lekkoatletyczny Polska - ZSRR, podczas którego Irena Szewińska wyrównała rekord świata w biegu na 200 m,
  • Rewanżowe spotkanie półfinałowe Pucharu Europy Zdobywcy Pucharów, w którym Górnik Zabrze zremisował z AS Romą 2:2,
  • Mecz finałowy Pucharu Polski Górnika Zabrze z Ruchem Chorzów,
  • Mecz Polska - Anglia, po którym Stadion Śląski okrzyknięto "Kotłem Czarownic",
  • Finał Indywidualnych Mistrzostw Świata na Żużlu, podczas których zwyciężył Jerzy Szczakiel.

Jego pogrzeb odbędzie się się 28 czerwca o godz. 12, w Parku Pamięci w Rudzie Śląskiej przy ul. Krańcowej 5.

Przebieg kariery Tadeusza Ślusarka

W młodych latach był lekkoatletą, a później zaczął pracę jako trener gimnastyki, akrobatyki sportowej i skoków do wody, szkolił w UKS Auerbach Tychy i Pałacu Młodzieży. Wychowankowie Ślusarka startowali na olimpiadzie, odnosili także sukcesy na mistrzostwach Europy. W ostatnich latach życia można było go spotkać na Krytej Pływalni w Tychach, gdzie szkolił młodych zawodników UKS Auerbach Tychy.

Przez 15 lat Tadeusz Ślusarek pełnił funkcję dyrektora Stadionu Śląskiego. - Stadion został wybudowany zaledwie 9 lat wcześniej, ale od razu musiałem przystąpić do remontu. Pomijając już fakt, iż był to obiekt bez zaplecza technicznego, magazynów, nagłośnienia i wielu urządzeń, potrzebnych do normalnego funkcjonowania i organizowania wielkich imprez sportowych Już wtedy zaczęły pękać trybuny i „zjeżdżać” w kierunku bieżni. Po kilkunastu zimach i wielu ulewach, wały namakały. Beton pękał, robiły się szczeliny i przewracały się całe rzędy ławek. Przez moje 15 lat pracy na Stadionie Śląskim bez przerwy trwał remont – sektor po sektorze - czytamy na łamach portalu Tychy.pl.

Za jego kadencji dokonano wymiany masztów oświetleniowych, unowocześniono oświetlenie, zainstalowano nagłośnienie całego obiektu oraz rozbudowywano zaplecze stadionu. Ślusarek był autorytetem dla pracowników stadionu, jak i zawodników. Jego podopiecznymi byli m.in. Anna Ablamowicz, Karolina Sołtysik, Adrian Gierga, Elżbieta Dubarek, Marcin Różycki, Marcin Staręga, Agnieszka i Anna Puto, Ewelina Job, Bartosz Muszer, Weronika Lament, Aleksandra Muszer, Karol Witański, Nataniel Dynak, Piotr Kolasa oraz Emilia Witek.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Stadion Śląski

Chełstowski: Ruch Chorzów powinien grać na Stadionie Śląskim

Ruch Chorzów Wisła Kraków w Gliwicach

Ruch – Wisła jednak w Gliwicach. Nie będzie meczu na Śląskim

Tadeusz Ślusarek

Tadeusz Ślusarek – wieloletni dyrektor Stadionu Śląskiego

264452785 5157559214274232 7187205569004322106 n

Polska zagra na Śląskim. PZPN podał ceny biletów

Gala ms

Stadion Śląski nagrodzony podczas Gali Mistrzów Sportu

Stadion Śląski

Piłkarze awansują na mundial na Stadionie Śląskim?

108080

Memoriał Kamili Skolimowskiej. Gwiazdy pokazały moc