Zlotek Maskotek na rynku w Chorzowie. Kto się zjawi?

W najbliższą sobotę, 18 lipca, na chorzowskim rynku odbędzie się pierwszy Zlotek Maskotek. Będzie to nie tylko zabawa, ale akcja mająca zwrócić uwagę na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji.

Maskotka

Na Zlotek Maskotek zaprasza Strażniczka Basia, czyli zebra reprezentująca Straż Miejską z Chorzowa. Na rynku mają się również pojawić m.in. Adler z Ruchu Chorzów, policyjny Sznupek czy Usiołek z Uniwersytetu Śląskiego. Oprócz zabawy maskotki będą mówiły o świadomej adopcji zwierząt i porzucaniu ich w okresie wakacyjnym.

Maskotki zwrócą uwagą na problem porzucania zwierząt w czasie wakacji

- Doświadczenie pokazuje, że osoba chcąca pozbyć się zwierzęcia nie potrzebuje mocnego argumentu, wystarczy impuls i pupil ląduje na ulicy. W schronisku mamy wiele ofiar porzucenia, w większości trafiają do nas zwierzaki udomowione, z obrożami lub zaczipowane - mówi Alicja Banik ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

Zlotek Maskotek rozpocznie się w sobotę, 18 lipca, o godz. 14.00. To jedno z wydarzeń w ramach całodniowej imprezy "Ruszmy na Rynek 2020". Będzie to pierwsza plenerowa impreza w Chorzowie po zniesieniu części obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Przez cały dzień będzie można posłuchać muzyki, wymienić się roślinami, zakupić książki i rękodzieło, skorzystać z usług barbera, podziwiać prace tatuażystów i odwiedzić dwa nowe lokale gastronomiczne.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park Śląski lodowisko

Ostatnie dni na chorzowskich lodowiskach

Zoo detektywi

„ZOO-detektywi na tropie!”, czyli ferie zimowe w zoo

Ogród Świateł, Legendia

Nie chcesz już siedzieć za stołem? Sprawdź te atrakcje

Zamek Krasiczyn

Zamek w Krasiczynie. Perła renesansu w Polsce zaprasza!

Zdjęcie Główne

Rejs po wielkich jeziorach mazurskich z Żeglugą Mazurską!

Holiday Golden Resort

Rodzinny odpoczynek nad morzem? Tylko Holiday Golden Resort!

I Śląskie Zawody Balonów na ogrzane powietrze

I Śląskie Zawody Balonowe w Parku Śląskim