Złodziej z Chorzowa swoje łupy ukrył w… koszu na śmieci

Chorzowscy policjanci zatrzymali 37-latka, który włamał się do sklepu, a swoje łupy ukrył w… koszu na śmieci i tak zawiózł je do domu. Przeoczył jednak drobny szczegół – kamery monitoringu.

Kosz smieci

W minioną sobotę, 5 września, chorzowską policję poinformowano o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie naszego miasta. Jak się okazało złodziej ułatwił prace mundurowym, bo całe zdarzenie zarejestrowały kamery monitoringu i sprawca został szybko namierzony.

- Wszystkie skradzione przedmioty mężczyzna włożył bowiem do kosza na śmieci, a następnie, pod „okiem” wielu kamer, przemieścił się z nimi w rejon swojego domu. Gdy mundurowi dotarli na miejsce, główny dowód w sprawie... stał „zaparkowany” przed wejściem do budynku – informuje chorzowska policja.

W mieszkaniu 37-letniego chorzowianina policjanci odnaleźli część skradzionych przedmiotów, a mężczyzna usłyszał już zarzuty. Okazało się, że nie był to jego pierwszy konflikt z prawem i za działanie w tzw. recydywie poniesie większą odpowiedzialność – może trafić za kraty nawet na 15 lat. Najpierw jednak odsiedzi 8 miesięcy, bo był poszukiwany do odbycia kary za inne przestępstwa.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja emblemat

Skok na chorzowski kiosk. Ukradli papierosy za...

Bankomat karta

Znaleziona karta i własne zakupy. Mieszkaniec...

Slosarczyk

Zaginął Grzegorz Ślosarczyk z Chorzowa

Poszukiwany bigos

Zaginął Michał Bigos z Chorzowa. Policja prosi...

Canabis

Ponad 400 krzewów konopi indyjskich w jednym z...

Policja emblemat

Odnaleziono zaginioną 17-latkę z Chorzowa....

Policja emblemat

Policyjne Archiwum X ponownie zbada sprawę...