Zlikwidowano zerówki w dwóch chorzowskich szkołach

Od przyszłego roku szkolnego w dwóch chorzowskich szkołach nie będą już działać oddziały przedszkolne. Było niewiele chętnych dzieci, a – jak zapewniają urzędnicy – ich likwidacja nie zmieni dostępności do edukacji przedszkolnej najmłodszym uczniom.

fot. Google Street View
Chorzów Szkoła Podstawowa nr 17

Decyzję o likwidacji dwóch oddziałów przedszkolnych podjęto na czerwcowej sesji Rady Miasta Chorzów. Mieściły się one w Szkole Podstawowej nr 17 im. Jana Pawła II przy ul. Łagiewnickiej 16 oraz Szkole Podstawowej Nr 37 im. Karola Grzesika przy ul. Ratuszowej 20.

Nie ma chętnych na szkolne zerówki

Zerówki powstawały w chorzowskich szkołach, gdy dzieci objętych obowiązkowym rocznym przygotowaniem przedszkolnym było o wiele więcej. Teraz sytuacja demograficzna się zmieniła i chętnych na szkolne zerówki jest niewielu.

Już pół roku temu, gdy ogłoszono zamiar likwidacji oddziałów przedszkolnych, urzędnicy z Chorzowa informowali, że do oddziału przedszkolnego w SP nr 17 uczęszcza 12 dzieci, podobnie jest w SP nr 37. Rodzice sześciolatków o wiele chętniej wybierają przedszkola znajdujące się w okolicy.

Zamiast do szkoły, do przedszkola

Zamiar likwidacji oddziałów przedszkolnych pozytywnie zaopiniował Śląski Kurator Oświaty. Urzędnicy z Chorzowa zapewniają, że nie zmieni to dostępności do edukacji przedszkolnej najmłodszym uczniom.

W sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 17 kompleksową opiekę najmłodszym, od wczesnych godzin porannych do późnego popołudnia, zapewnia Przedszkole nr 7. Z kolei w sąsiedztwie Szkoły Podstawowej nr 37 taką opiekę zapewnia Przedszkole nr 4.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon