Zlikwidowano nielegalny salon gier w Chorzowie Batorym

Chorzowscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier.

Chorzów nielegalny salon

Tym razem policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej namierzyli jeden z lokali znajdujący się przy ul. Armii Krajowej w Chorzowie Batorym. Dowiedzieli się, że działa tam nielegalny salon gier i wkroczyli do środka wspólnie z funkcjonariuszami KAS.

Na miejscu znaleziono trzy automaty do nielegalnych gier losowych. Mundurowi z Krajowej Administracji Skarbowej przeprowadzili tzw. gry kontrolne, które potwierdziły, że to maszyny do gier hazardowych. Urządzenia trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, a śledczy ustalają, jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne - 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa. Dodatkowo za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon