Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier w Chorzowie

Chorzowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą, wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic, zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier.

Salon gier

Tym razem policjanci wzięli pod lupę jeden z lokali przy ul. Wolności w Chorzowie. Wkroczyli tam wspólnie z funkcjonariuszami śląskiej KAS i znaleźli trzy automaty do gier hazardowych bez wymaganej koncesji.

- Mundurowi ze śląskiej KAS przeprowadzili tzw. gry kontrolne, podczas których niezbicie wykazali, że są to automaty służące do prowadzenia gier hazardowych – czytamy w komunikacie policji.

Automaty trafiły do magazynu śląskiej Służby Celno-Skarbowej, a śledczy ustalają jakie straty poniósł Skarb Państwa w związku z nielegalną działalnością salonu gier.

Co grozi za nielegalne automaty hazardowe?

Policja przypomina, że za posiadanie nielegalnych automatów grożą surowe kary pieniężne – nawet 100 tysięcy złotych od jednego urządzenia. Takiej karze podlega zarówno urządzający nielegalne gry hazardowe, jak i właściciel lokalu, w którym taki proceder się odbywa.

Co więcej, za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy lub warunkom koncesji, czy zezwolenia, grozi odpowiedzialność karna – wysoka grzywna, do 3 lat więzienia, albo obie te kary łącznie.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon