Mrozów jeszcze nie ma, ale lodowisko już powstaje

Lodowiska na świeżym powietrzu od lat stają się coraz częstszym widokiem w polskich miastach. W tym roku taka ślizgawka pojawi się również w naszym mieście - na Rynku.

1 LODOWISKOCHORZÓW

Powstaje lodowisko na Rynku

Aktualnie na chorzowskim Rynku trwa montaż drewnianego podestu, na którym powstanie lodowa tafla. Gdy tylko prace dobiegną końca Miejski Ośrodek Rekreacji i Sportu zajmie się stawianiem band, kapilar, kontenerów i agregatów. Te ostatnie zostaną uruchomione w listopadzie, aby 5 grudnia lodowisko było gotowe. Na 6 grudnia planowane jest wielkie otwarcie ślizgawki, co oznacza, że powinniśmy móc pojeździć już w Mikołajki.

Lodowisko będzie mieć wymiary 15 metrów szerokości i 20 metrów długości. Nie dość, że ta ślizgawka będzie pierwszą, jaka stanie na naszym Rynku, to dodatkowo ma się stać kolejną atrakcją jarmarku bożonarodzeniowego. Obiekt będzie czynny codziennie w godzinach od 10:00 do 21:00. Na miejscu będzie można wypożyczyć łyżwy, a także je naostrzyć. Dla najmłodszych dostępne będą pingwinki do nauki, kaski i ochraniacze. Wszystkie rzeczy, które mogą nam przeszkadzać podczas jazdy na łyżwach będziemy mogli zostawić w depozycie.

Cennik lodowisk w Chorzowie - sezon 2020/2021

  • bilet normalny - 7 zł
  • bilet ulgowy - 5 zł
  • wypożyczalnia (45 min) - 7 zł
  • szlifiernia - 5 zł
  • karnet imienny 10 wejść - 50 zł
  • karnet imienny 5 wejść - 30 zł

Nie będzie już lodowiska na Filarowej

Ślizgawka na Rynku zastąpi lodowisko plenerowe, które działało w sezonie zimowym przy ul. Filarowej. Jak co roku chorzowski MORiS uruchomi również obiekt przy centrum handlowym AKS przy ul. Katowickiej. Tamtejsze lodowisko będzie czynne w godz. 15:00 - 22:00.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon