Zima Niebieskich. Ruch Chorzów przedstawił plan przygotowań do rundy wiosennej

Ruch Chorzów zimuje na pierwszym miejscu w tabeli, a piłkarze udali się już na świąteczno-noworoczne urlopy. Od stycznia czeka ich jednak bardzo pracowity okres.

Ruch chorzow druzyna

Trzecioligowe rozgrywki wznowione zostaną na początku marca, a celem Ruchu Chorzów jest oczywiście awans do II ligi. Na to samo mają ochotę Polonia Bytom, której brakują do Niebieskich tylko dwa punkty oraz Ślęża Wrocław z sześcioma punktami straty. Zima minie więc w Chorzowie na intensywnych przygotowaniach do wiosennej rundy.

Niebiescy udali się na urlop, a do zająć wrócą już po nowym roku. Pierwszy wspólny trening zaplanowano na 7 stycznia i przez pierwsze tygodnie podopieczni Łukasza Berety będą pracować w Chorzowie.

- Zaplanowano zajęcia w hali, siłowni oraz na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Na tym etapie przygotowań nasz zespół rozegra sześć meczów kontrolnych. Na liście sparingpartnerów znalazło się m.in. dwóch pierwszoligowców – Zagłębie Sosnowiec i GKS Tychy – informuje Ruch Chorzów.

Niebiescy wyjadą na zgrupowanie do Nowego Targu

W lutym Niebiescy wyjadą na sześciodniowe zgrupowanie do Nowego Targu, gdzie zagrają z miejscowym Podhalem (17 lutego) i drugoligową Garbarnią Kraków (20 lutego). Na dwa ostatnie tygodnie przygotowań przed rundą wiosenną piłkarze Ruchu wrócą na Cichą. Na 27 lutego zaplanowano sparing z Rozwojem Katowice. Możliwe jednak, że w tym terminie rozegrany zostanie zaległy finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice z Pogonią Imielin. Pierwszy mecz o punkty w 2021 r. podopieczni trenera Berety rozegrają 6 marca, gdy na Cichą przyjedzie Polonia-Stal Świdnica.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon