Zima Niebieskich. Ruch Chorzów przedstawił plan przygotowań do rundy wiosennej

Ruch chorzow druzyna

Ruch Chorzów zimuje na pierwszym miejscu w tabeli, a piłkarze udali się już na świąteczno-noworoczne urlopy. Od stycznia czeka ich jednak bardzo pracowity okres.

Trzecioligowe rozgrywki wznowione zostaną na początku marca, a celem Ruchu Chorzów jest oczywiście awans do II ligi. Na to samo mają ochotę Polonia Bytom, której brakują do Niebieskich tylko dwa punkty oraz Ślęża Wrocław z sześcioma punktami straty. Zima minie więc w Chorzowie na intensywnych przygotowaniach do wiosennej rundy.

Niebiescy udali się na urlop, a do zająć wrócą już po nowym roku. Pierwszy wspólny trening zaplanowano na 7 stycznia i przez pierwsze tygodnie podopieczni Łukasza Berety będą pracować w Chorzowie.

- Zaplanowano zajęcia w hali, siłowni oraz na boiskach ze sztuczną nawierzchnią. Na tym etapie przygotowań nasz zespół rozegra sześć meczów kontrolnych. Na liście sparingpartnerów znalazło się m.in. dwóch pierwszoligowców – Zagłębie Sosnowiec i GKS Tychy – informuje Ruch Chorzów.

Niebiescy wyjadą na zgrupowanie do Nowego Targu

W lutym Niebiescy wyjadą na sześciodniowe zgrupowanie do Nowego Targu, gdzie zagrają z miejscowym Podhalem (17 lutego) i drugoligową Garbarnią Kraków (20 lutego). Na dwa ostatnie tygodnie przygotowań przed rundą wiosenną piłkarze Ruchu wrócą na Cichą. Na 27 lutego zaplanowano sparing z Rozwojem Katowice. Możliwe jednak, że w tym terminie rozegrany zostanie zaległy finał Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Katowice z Pogonią Imielin. Pierwszy mecz o punkty w 2021 r. podopieczni trenera Berety rozegrają 6 marca, gdy na Cichą przyjedzie Polonia-Stal Świdnica.

fot. Ruch Chorzów

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch chorzow 6

Ruch Chorzów ucieka rywalom!

Ruch chorzow 1

Jedenaste zwycięstwo z rzędu. Ruch Chorzów pokonał Rekord...

Ruch chorzow 10

Niespodziewany sparing i… niespodziewana porażka Ruchu...

Ruch chorzow sparing

Odwołany sparing Ruchu Chorzów

Ruch chorzow

Wielki Ruch wspiera Ruch Chorzów

Ruch chorzow 12

Niebieska seria trwa! Ruch Chorzów pokonał Zagłębie II...

Piotr wyroba ruch chorzow

Pierwsze zimowe wzmocnienie Ruchu Chorzów