Zielona akupunktura w Chorzowie. Powstała zielona ściana i zielone pobocze

W ramach tzw. zielonej akupunktury w Chorzowie zrealizowano dwie kolejne inwestycje. Na gmachu Chorzowskiego Centrum Kultury powstała zielona ściana, a przy ul. Moniuszko zielone pobocze obok estakady. Zobaczcie jak się prezentują!

Nowe zielone inwestycje w Chorzowie to zadania, które zostały zrealizowane w ramach projektu Salute4ce pod nazwą "Zintegrowane zarządzanie środowiskiem z użyciem mikro skwerów w funkcjonalnych obszarach miejskich - zastosowanie idei miejskiej zielonej akupunktury".

Zielona ściana na ChCK

Zielona ściana powstała przy ul. Sienkiewicza w Chorzowie. To ogród wertykalny po powierzchni około 50 m2, który zdobi północną ścianę gmachu Chorzowskiego Centrum Kultury. Ma stałe nawadnianie i podświetlenie, a wykorzystano tam rośliny małych wymaganiach i cieniolubne – w większości zimozielone, które będą cieszyć oko przez cały rok. Koszt inwestycji to blisko 130 tys. złotych, z czego 85% to dofinansowanie unijne.

Zielone pobocze przy estakadzie

Zielone pobocze to miejsce przy ul. Moniuszki ograniczone żelbetowym murem stanowiącym ścianę oporową zjazdu z estakady. Wykonano tam konstrukcję ze stalowych linek, po których będą się „wspinać” posadzone pnącza chmielu zwyczajnego. Założono tam także trawnik. Koszt tej inwestycji to prawie 67 tys. złotych, a 85% tej kwoty to dofinansowanie unijne.

Wcześniej w ramach projektu Salute4ce powstała zielona Bankowa.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zielona akupunktura w Chorzowie

"Zielone ukłucia" w Chorzowie

Siła Spójności Wystawa Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok 12

„Siła spójności” – wystawa chorzowskiej grupy Krajcok’12

Chorzów wiadukt nad Sienkiewicza

Demontaż wiaduktu kolejowego w Chorzowie. Będą utrudnienia

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Dzien dziecka gra

„Amazońska dżungla” z okazji Dnia Dziecka w Chorzowie

Laptop

Zbiórka używanego sprzętu komputerowego w Chorzowie