Zespół ludowy z Chorzowa nagrodzony w Australii

Reaktywowana w ubiegłym roku grupa Oldboy’ów Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzów” po raz pierwszy od 15 lat wzięła udział w konkursie i… zdobyła pierwszą nagrodę na międzynarodowym festiwalu w Australii.

fot. FB/Zespół Pieśni i Tańca "Chorzów"
Zespół Pieśni i Tańca Chorzów

Oldboy’e z Zespołu Pieśni i Tańca „Chorzów” odświeżyli swój układ pod okiem choreograf Alicji Cedzidzło. Okazało się, że nadal są w znakomitej formie, bo ich występ został doceniony za oceanem. Chorzowski zespół zdobył 1. nagrodę w, odbywającym się online, międzynarodowym festiwalu „Under The Skies of Australia” w kategorii sztuka ludowa.

- W życiu artysty są takie chwile, którymi się chce podzielić z całym światem. Dzisiaj jest NASZ DZIEŃ, ponieważ zostaliśmy zauważeni i docenieni przez Jury za oceanem. Nasz pierwszy konkurs po 15 latach zakończony olbrzymim sukcesem!!! Wróciły wspomnienia z naszych początków kiedy "zdobywaliśmy" Włochy, Turcję czy Francję... z Suitą Śląską w choreografii pani Bożeny Kowalik i muzyką pana Stanisława Skrabla – napisali w mediach społecznościowych w niedzielę, 23 stycznia 2022 r.

Zespół Pieśni i Tańca „Chorzów” powstał w 2000 roku i związany jest z Miejskim Domem Kultury „Batory” w Chorzowie. - To 90-osobowa grupa młodzieży ma w swym repertuarze oprócz tradycyjnych tańców i pieśni Górnego Śląska również opracowane artystyczne programy folklorystyczne innych regionów Polskich (Kraków, Łowicz, Beskid Żywiecki, Śląsk Cieszyński). Od 2002 r. zespołowi towarzyszy 7-osobowa kapela regionalna – czytamy na stronie MDK „Batory”. W ubiegłym roku do młodzieży dołączyli Oldboy’e 30+, którzy reaktywowali swoją grupę.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Swieto niepodleglosci na stadionie slaskim

Obchody Święta Niepodległości w Chorzowie

Chorzów Nagrody w Dziedzinie Kultury

W Chorzowie wręczono nagrody w dziedzinie kultury

Książkomat

W Maciejkowicach książki dostępne są całą dobę

Muzeum Powstań Śląskich Zdjęcie Główne

Odwiedź Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach

Noc swietojanska

Noc Świętojańska w chorzowskim skansenie

Biblioteka chorzow

Zmiany w Miejskiej Bibliotece Publicznej