Ze Stadionu Śląskiego na izbę wytrzeźwień. Policja zabezpieczała koncerty Rammstein

W ciągu dwóch dni na Stadionie Śląskim w Chorzowie bawiło się blisko 140 tys. osób. Koncerty niemieckiej grupy Rammstein codziennie zabezpieczało prawie 350 policjantów. Imprezy przebiegły spokojnie, ale kilka osób trafiło na izbę wytrzeźwień.

Rammstein wystąpił w Chorzowie dwukrotnie – 30 i 31 lipca 2023 r. Każdego dnia Stadion Śląski odwiedziło blisko 70 tys. osób, co stanowiło duże wyzwanie także dla policjantów, którzy zabezpieczali koncerty.

- Do najważniejszych zadań policjantów należało zapewnienie płynności ruchu drogowego oraz zapewnienie bezpieczeństwa zarówno uczestnikom koncertów, jak i mieszkańcom Chorzowa oraz Katowic – informuje mł. asp. Karol Kolaczek, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Mundurowi z drogówki wskazywali drogi dojazdu do stadionu, udzielali pomocy w dotarciu na parkingi i przede wszystkim dbali o płynność ruchu. Z kolei policjanci z prewencji i kryminalni dbali o bezpieczeństwo w rejonie Stadionu Śląskiego, Parku Śląskiego i okolicznych ulic.

W trakcie dwóch koncertów Rammstein policja odnotowała tylko trzy interwencje

- Za prawidłowe zabezpieczenie koncertów był odpowiedzialny specjalnie powołany sztab, którego siedziba znajdowała się na stadionie. To tam właśnie spływały wszystkie informacje z podległych odcinków, co pozwoliło na bieżąco dysponować policjantów do poszczególnych zadań. Sztabem dowodził I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Chorzowie podinspektor Grzegorz Kasprzyk – dodają w chorzowskiej komendzie.

Oba koncerty grupy Rammstein przebiegły spokojnie. Policja odnotowaliśmy jedynie trzy interwencje, dotyczące osób, które na terenie imprezy przesadziły z alkoholem i musiały zostać umieszczone w izbie wytrzeźwień.

Straz pozarna

Może Cię zainteresować:

W nocy zawalił się dach w pustostanie w Chorzowie Batorym. Komisja ma zdecydować, co dalej z budynkiem

Autor: Katarzyna Pachelska

29/07/2023

Rusza przebudowa ul Parkowej w Chorzowie

Może Cię zainteresować:

Rusza przebudowa ul. Parkowej w Chorzowie. Prace rozpoczną się na początku sierpnia

Autor: Redakcja

28/07/2023

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon