Zbiórka używanego sprzętu komputerowego do zdalnego nauczania dla uczniów z Chorzowa

Rok szkolny się kończy, ale problem pozostał. Zdalne nauczanie pokazało, że nie wszyscy uczniowie z Chorzowa dysponują odpowiednim sprzętem komputerowym. Chorzowski Urząd Miasta, wraz z firmą Dotify, rozpoczął więc zbiórkę starego czy uszkodzonego sprzętu, który zostanie naprawiony i przekazany potrzebującym dzieciom.

Laptop

Zbiórka używanego czy zepsutego sprzętu komputerowego oraz elektroczęści będzie się odbywać w trzech punktach Chorzowa – w MDK Batory, przy ul. Batorego 6, Chorzowskim Centrum Kultury przy ul. Sienkiewicza 3 oraz w Starochorzowskim Domu Kultury przy ul. Siemianowickiej 59.

- W czasie pandemii, dzięki programom „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła+” do naszych szkół trafiło ponad 120 komputerów, które zostały udostępnione uczniom. Co prawda teraz zdalne nauczanie i rok szkolny się kończą, ale wiemy, że nadal są dzieci, które potrzebują takiego sprzętu w domu. Bardzo cieszę się, że będziemy w tak szczytnym celu współpracować z chorzowską, prężnie działającą firmą – mówi Andrzej Kotala, prezydent Chorzowa.

Zużyty sprzęt komputerowy dostanie drugie życie i będzie służył uczniom

Stary sprzęt i części będą do końca wakacji odbierane przez chorzowską firmę Dotify, która będzie z nich kompletowała gotowe zestawy. Złożony i sprawny sprzęt zostanie trafi do chorzowskich szkół, a dyrektorzy przekażą go potrzebującym uczniom.

- Od urodzenia mieszkam w Chorzowie. Miasto to dało mi dużo wspaniałych wspomnień i znajomych. Teraz, mając swoją firmę, to ja chcę dać coś miastu. Chciałbym, żeby to było coś dużego. Stąd pomysł na wspólną akcję charytatywną z Urzędem Miasta. Liczę, że tą wspólną inicjatywą zachęcimy chorzowian do pokazania jak wspaniałymi ludźmi są i potrafią się nawzajem wspierać – mówi Daniel Mięsopust, dyrektor generalny i założyciel firmy Dotify.

Zbierane są laptopy i komputery stacjonarne – działające i uszkodzone. Można oddawać także klawiatury, monitory, myszki komputerowe oraz inne komputerowe części.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon