Zawieszono aplikację Ruchu Chorzów. Klub wypowiedział umowę niesolidnemu partnerowi

Po blisko dwóch latach zawieszono aplikację Ruchu Chorzów. Zarząd klubu wypowiedział umowę firmie Sportgroup, która była jej operatorem. Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o duże zaległości finansowe.

fot. Ruch Chorzów
Aplkikacja Ruchu Chorzów

Aplikacja Ruchu Chorzów wystartowała w grudniu 2019 r. Została stworzona we współpracy z firmą Sportbonus (obecnie Sportgroup) i była rozwiązaniem nowatorskim. Dzięki finansowemu modułowi w aplikacji kibice Niebieskich mogli zostać sponsorami ukochanego klubu. Wystarczy, że robili zakupy w odpowiednich sklepach, a procent z transakcji zasilał klubowe konto.

Kilkadziesiąt tysięcy złotych zaległości

Do tej pory aplikację chorzowskiego Ruchu pobrało blisko 17 tys. osób, ale właśnie została zawieszona. W środę, 17 listopada 2021 r., klub jednostronnie wypowiedział umowę o współpracy z firmą Sportgroup (dawniej Sportbonus), która była operatorem aplikacji.

- Powodem takiej decyzji jest niewywiązywanie się drugiej strony z postanowień umowy oraz ustaleń, jakie były zawierane w ostatnim czasie – czytamy w komunikacie prezesa Ruchu Chorzów, Seweryna Siemianowskiego.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi o opóźnienia w przekazywaniu pieniędzy dla klubu przez operatora aplikacji. Zaległości mają sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Będzie nowa aplikacja Ruchu Chorzów?

Zawieszenie klubowej aplikacji to – jak podkreśla prezes Ruchu Chorzów - krok wykonany z „wielkim żalem”. Na Cichej z tym projektem wiązano bowiem olbrzymie nadzieje i nadal uważają, że „mechanizm jej działania ma duży potencjał i jest bardzo korzystny dla wszystkich stron, biorących w nim udział”. Czy wobec tego będzie nowa aplikacja Ruchu Chorzów?

- Jest spora grupa kibiców, którzy oczekują czegoś w zamian. Nauczeni doświadczeniem nie chcemy jednak robić tego w pośpiechu. Śledzimy inne rozwiązania tego typu, ale musimy być ostrożni. Wszystko musi być dokładnie sprawdzone – powiedział redakcji chorzowski.pl Tomasz Ferens, rzecznik prasowy Ruchu Chorzów.

W klubowym komunikacie podkreślono, że cele na które zbierano środki w zawieszonej aplikacji, będą na Cichej realizowane.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Ruch Chorzów stadion

Radni zdecydowali w sprawie pieniędzy dla Ruchu Chorzów

Ruch Chorzów

Czy Ruch Chorzów dostanie 1,8 mln zł od miasta?

Ruch Chorzów zbiórka na 102 lecie

Kibice zbierają pieniądze na 102. rocznicę powstania Ruchu

Ruch Chorzów Strefa Kibica przy Cichej

Nowa Strefa Kibiców na stadionie Ruchu Chorzów

KKS Kalisz Ruch Chorzów

Ruch Chorzów nadal bez porażki. Niebiescy wygrali w Kaliszu

Ruch Chorzów

Nowe zasady wejścia na stadion Ruchu Chorzów

Ruch chorzow autokar

Ruch Chorzów może liczyć na kibiców! Kolejne...