Zatrzymany złodziej rowerów miejskich z Chorzowa

Policja namierzyła i zatrzymała mieszkańca Chorzowa, który kradł rowery miejskie. W mieszkaniu 39-latka znaleziono dwa rowery, hulajnogę i wiele części z demontażu skradzionych jednośladów.

Kradzieże i dewastacja rowerów miejskich w Chorzowie to prawdziwa plaga. Policja nie pozostaje jednak bezczynna – namierzyła i zatrzymała 39-letniego mieszkańca miasta, który od dłuższego czasu kradł miejskie jednoślady.

- W trakcie przeszukania mieszkania mundurowi ujawnili dwa rowery, hulajnogę oraz wiele części rowerowych pochodzących z demontażu skradzionych rowerów. Dzięki ogromnemu zaangażowaniu i profesjonalnemu podejściu do sprawy policjanci udowodnili złodziejowi 11 kradzieży i właśnie tyle usłyszał on zarzutów – czytamy w policyjnym komunikacie.

Za to przestępstwo złodziejowi rowerów grozi nawet 5 lat za kratkami. O jego losie zdecyduje sąd.

Skradzione rowery w piwnicy znalazła Straż Miejska

To dalszy ciąg sprawy, o której chorzowscy urzędnicy informowali w ubiegły wtorek, 31 sierpnia 2021 r. Podali wtedy, że w piwnicy jednego z domów wielorodzinnych na terenie miasta Straż Miejska znalazła osiem, w większości zdewastowanych, rowerów miejskich. Kolejne policja znalazła w mieszkaniu 39-latka.

Chorzowska Straż Miejska odnalazła „dziuplę” ze skradzionymi rowerami miejskimi

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon