Zatrzymany za brutalny napad sprzed dwóch lat

Policjanci z Chorzowa zatrzymali sprawcę brutalnego napadu sprzed dwóch lat. Ofiarą padła młoda chorzowianka, która została pobita i okradziona. Bandyta może spędzić w więzieniu nawet 12 lat.

Policja emblemat

Do zdarzenia doszło w czerwcu 2018 r. Na chorzowskiej estakadzie do 20-letniej wówczas mieszkanki naszego miasta podbiegł młody mężczyzna i kilkakrotnie uderzył ją szklaną butelką w głowę, po czym zabrał jej torebkę i uciekł. Chorzowianka miała szereg ran ciętych głowy, a policja rozpoczęła poszukiwania bandyty.

Kim jest sprawca brutalnego napadu w Chorzowie?

- Zarówno na miejscu zdarzenia, jak i w późniejszym śledztwie, policjanci skrupulatnie gromadzili materiał dowodowy. Drobiazgowa analiza oraz wykonane badania zabezpieczonych śladów pozwoliły na jednoznaczne wytypowanie sprawcy tego brutalnego napadu – czytamy w komunikacie policji.

Sprawcą brutalnego napadu na chorzowskiej estakadzie jest 22-latek z Rudy Śląskiej. Został już zatrzymany i aresztowany. Prokurator postawił mu zarzuty, a za popełnione przestępstwo może trafić za kraty nawet na 12 lat.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Anna tobor

Poszukiwana Anna Tobor z Chorzowa

Policja emblemat

Chorzowscy policjanci zdążyli w ostatniej chwili

Policja emblemat

Skok na chorzowski kiosk. Ukradli papierosy za...

Police

Koronawirus zaatakował chorzowskich policjantów

Poszukiwany bigos

Zaginął Michał Bigos z Chorzowa. Policja prosi...

Zlodzieje

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa

Policja emblemat

Odnaleziono zaginioną 17-latkę z Chorzowa....