Zatrzymano złodziei z Chorzowa. Wyłudzili kredyty na podstawie skradzionych dokumentów

Policjanci z Chorzowa namierzyli i zatrzymali złodziei, którzy okradli 38-latka. Mężczyzna nie zastrzegł karty bankomatowej i dokumentów, więc stracił o wiele więcej niż miał przy sobie. Zatrzymani mieszkańcy Chorzowa usłyszeli w sumie 20 zarzutów.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów złodzieje

W poniedziałek, 18 października 2021 r., do dyżurnego chorzowskiej „dwójki” zgłosił się 38-letni mieszkaniec miasta i zgłosił kradzież. Mężczyzna nie był w stanie podać żadnych szczegółów – wskazał jedynie prawdopodobne miejsce i opisał skradzione mienie. Ukradziono mu telefon oraz portfel z pieniędzmi, dokumentami i karta bankomatową.

- Złodzieje nie tylko okradli 38-latka, ale posługując się jego kartą, płacili w różnych sklepach, a na podstawie skradzionych dokumentów, których niestety pokrzywdzony nie zastrzegł, wyłudzili kredyty – informuje asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej komendy.

Kryminalni z chorzowskiej dwójki, dzięki analizie zapisów monitoringu i pracy operacyjnej, namierzyli i zatrzymali złodziei. To dwaj mieszkańcy Chorzowa – 33 i 41-latek. Mężczyźni usłyszeli w sumie 20 zarzutów, a decyzją prokuratora zostali objęci policyjnym dozorem. Za zarzucane im przestępstwa mogą pójść za kraty nawet na 8 lat.

W przypadku utraty lub kradzieży dokumentów trzeba je zastrzec!

Policjanci przypominają, by w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów niezwłocznie zastrzec je na stronie dokumentyzastrzezone.pl.

- Informacje o dokumentach są przekazywane wszystkim bankom uczestniczącym w systemie, korzystają z tego także operatorzy telefonii komórkowych, Poczta Polska oraz szereg innych firm i instytucji. Dokumenty sprawdzić mogą miedzy innymi pośrednicy finansowi, notariusze, hotele, wypożyczalnie czy agenci pośrednictwa sprzedaży i wynajmu nieruchomości – czytamy w komunikacie chorzowskiej policji.

Dokumenty można także zastrzec w dowolnej placówce swojego banku. Z kolei utraconą lub skradzioną kartę płatniczą można szybko zastrzec pod numerem telefonu (+48) 828 828 828.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Policja

Policjanci z Chorzowa rozbili gang sklepowych złodziei

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa Jednego dnia kilka razy okradli ten sam sklep

Poszukiwani złodzieje z Chorzowa

Chorzów poszukiwany złodziej

Poszukiwany złodziej. Ukradł szczoteczki w Chorzowie

Chorzów poszukiwane za kradzież

Poszukiwane dwie kobiety podejrzewane o kradzież w Chorzowie

Chorzów poszukiwani złodzieje

Okradli Biedronkę w Chorzowie. Szuka ich policja

112 policja

Napadł, ukradł telefon i... chciał go sprzedać ofierze

112

Dwaj mieszkańcy Chorzowa kradli w Miasteczku Śląskim