Zatrzymano pijanego kierowcę z Chorzowa. Świadek odpowiednio zareagował

Dzięki odpowiedniej reakcji świadka zatrzymano pijanego kierowcę z Chorzowa. Mężczyzna miał dwa promile alkoholu w organizmie. Za kierowanie samochodem pod wpływem alkoholu grozi mu do dwóch lat za kratkami, wysoka kara grzywny oraz zakaz kierowania pojazdami.

fot. KMP w Chorzowie
Chorzów pijany kierowca

W miniony piątek, 28 stycznia 2022 r., jeden z kierowców poinformował telefonicznie dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie, że prowadzący jadącego przed nim Opla może być nietrzeźwy. Informacja trafiła do wszystkich patroli w mieście, a zgłaszający na bieżąco informował dyżurnego gdzie znajduje się podejrzany o jazdę po alkoholu.

- Samochód został zatrzymany przez chorzowskich policjantów z drogówki na terenie miasta Świętochłowice. Jak się szybko okazało, podejrzenia świadka były jak najbardziej słuszne. Badanie alkomatem wykazało, że mężczyzna wsiadł za kierownicę swojego auta, mając w organizmie dwa promile alkoholu – informuje chorzowska policja.

Kierowca Opla stracił już prawo jazdy. Grożą mu też dwa lata więzienia i wysoka grzywna. Z kolei mężczyzna, który poinformował o kierowcy jadącym zygzakiem otrzymał podziękowania od chorzowskich policjantów.

Nieodpowiedzialny kierowca stracił już prawo jazdy i teraz, oprócz wysokiej grzywny, grożą mu 2 lata więzienia. - Taka postawa to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii „nie reagujesz - akceptujesz”, której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji dla zachowań negatywnych, przestępczych i uciążliwych – podkreślają mundurowi.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon