Zatrzymania po meczu Ruchu Chorzów z Motorem Lublin

Niebiescy awansowali wczoraj (29 maja 2022 r.) do 1. ligi. Niestety niektórzy nie doczekali końca spotkania z Motorem Lublin. Jak informują chorzowscy policjanci kilka osób zostało zatrzymanych już w trakcie meczu, inni tuż po nim.

To był najważniejszy mecz Niebieskich w tym roku. Decydował o awansie na zaplecze Ekstraklasy, więc było sporo emocji przed, w trakcie i po spotkaniu. Nie brakowało także policji, która zabezpieczała mecz. Mundurowych z Chorzowa wspierali funkcjonariusze z katowickiego oddziału prewencji, samodzielnych pododdziałów z Bielska-Białej i Częstochowy oraz innych jednostek.

- Niestety, w trakcie trwania meczu, na sektorze zajmowanym przez kibiców Ruchu Chorzów, doszło do naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Pseudokibice z chorzowskiej drużyny nie tylko rozłożyli flagę wielkoformatową na sektorze, ale również odpalili materiały pirotechniczne – informują policjanci.

"Sprawa ma charakter rozwojowy"

Już w trakcie meczu oraz bezpośrednio po nim zatrzymano czterech kibiców Motoru Lublin i trzech Ruchu Chorzów. Trafili do policyjnego aresztu, a o ich losie zdecyduje sąd. Mundurowi dodają, że sprawa ma charakter rozwojowy.

- Śledczy analizują zapisy z kamer i identyfikują kolejnych pseudokibiców, którzy dopuścili się naruszenia prawa – tłumaczą policjanci. Postępowanie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Zatrzymany za bijatykę na stadionie Ruchu Chorzów

Pierwsze zatrzymanie po bijatyce na stadionie Ruchu Chorzów

Wizualizacja nowego stadionu Ruchu Chorzów

„Czarna manifestacja” kibiców Ruchu Chorzów

Ruch chorzow erka

Ruch Chorzów awansował do 1. ligi

Ruch Chorzów

Ruch Chorzów finale baraży o 1. ligę

Chorzów poszukiwana za kradzież kosmetyków

Kradła kosmetyki w Chorzowie. Poszukuje jej policja

Kamil Żyła

Europejski Nakaz Aresztowania Kamila Żyły

Chorzów nielegalne papierosy

Hurtowe ilości nielegalnych papierosów i alkoholu