Żarciowozy znów zawitają do Parku Śląskiego. Zlot foodtrucków na początku września

Amerykańskie burgery, belgijskie frytki, hiszpańskie churros czy tybetańskie pierożki momo – w pierwszy weekend września w Parku Śląskim po raz kolejny pojawią się Żarciowozy.

Żarciowozy


Żarciowozy po raz pierwszy zjechały do Parku Śląskiego wiosną tego roku i cieszyły się sporą popularnością, wrócą więc na początku września, na pożegnanie lata. Zlot tych foodtrucków odbędzie się w dniach 3 – 5 września 2021 r., a zaparkują na placu przed halą Kapelusz.

- Żarciowozy to kuchnia całego świata, możliwość degustacji potraw z najdalszych zakątków naszej kuli ziemskiej, ale też tradycja Polska, z której jesteśmy dumni, dlatego nasza nazwa jest polskim odzwierciedleniem zachodniej kultury – podkreślają organizatorzy.

Zlot Żarciowozów to możliwość poznania smaków całego świata. Będzie można oczywiście spróbować amerykańskich burgerów, ale nie tylko. Wśród foodtrucków są także: Tybetańskie pierożki momo, czyli jedyne w swoim rodzaju pierożki na parze, I love churros - słodkie hiszpańskie przekąski, belgijskie frytki z Fritka.pl, meksykańska quesadilla czy owoce w belgijskiej czekoladzie. Organizatorzy zapewniają także rodzinną zabawę z Pipkiem i Psotką.

Żarciowozy
Żarciowozy - Zlot Foodtrucków w Parku Śląskim

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon