Zaprosił nieznajomego na wódkę, a ten... ukradł mu pieniądze

Przygodne znajomości mogą się źle skończyć, o czym przekonał się jeden z mieszkańców Chorzowa Batorego. Zaprosił nieznajomego na wódkę, a ten... ukradł mu pieniądze.

112

To było sobotnie popołudnie (9 kwietnia 2022 r.), więc dwóch mężczyzn postanowiło przypieczętować świeżo zawartą znajomość przy wódce. W tym celu 23-latek z Chorzowa zaprosił do swojego mieszkania dopiero co poznanego 39-latka. Ten wykorzystał nieuwagę właściciela mieszkania, ukradł mu z szafki 15 tys. złotych i uciekł. Poszkodowany zawiadomił więc policję, a na miejsce udał się patrol z chorzowskiej „jedynki”.

- 23-letni zgłaszający dokładnie opisał sprawcę i podał, jak był ubrany. Policjanci przekazali rysopis sprawcy do pozostałych patroli i sami zaczęli sprawdzać pobliskie ulice. Sądząc, że złodziej mógł już przejść do pobliskich Świętochłowic, zaczęli sprawdzać także tam – informuje asp. szt. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Chorzowie.

Jadąc świętochłowicką ul. Hajduki policjanci zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi, zatrzymali go więc i znaleźli przy nim 15 tys. zł. Złodziej spędził noc w policyjnym areszcie, a za kratami może spędzić nawet 5 lat. Odzyskane przez mundurowych pieniądze wróciły do właściciela.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon