Zaprojektuj „Gwiezdnego Pluszaka”. Maskotkę Planetarium – Śląskiego Parku Nauki

Planetarium slaskie

Prace przy modernizacji Planetarium Śląskiego trwają, a po ich zakończeniu będzie tam działał Śląski Park Nauki. Nowa placówka będzie miała swoją maskotkę, czyli Gwiezdnego Pluszaka. O tym jak będzie wyglądał zdecydują uczniowie szkół z województwa śląskiego.

Planetarium Śląskie ogłosiło konkurs „Gwiezdny Pluszak” na maskotkę Śląskiego Parku Nauki. Skierowany jest on do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych z województwa śląskiego. Zwycięski projekt będzie podstawą do stworzenia maskotki, która zostanie symbolem nowego parku nauki.

- Chcemy, by ta maskotka symbolizowała ideę i cel działania naszej placówki. Po zakończeniu przebudowy i modernizacji odwiedzą nas dziesiątki tysięcy młodych ludzi. Naszym marzeniem jest, by ta maskotka - pluszak została zaprojektowana przez uczniów - dla uczniów - mówi Stefan Janta, dyrektor Planetarium Śląskiego.

Nagrodą w konkursie "Gwiezdny Pluszak" jest teleskop astronomiczny

Termin nadsyłania prac mija 24 września 2021 r., a autor wybranego projektu otrzyma teleskop astronomiczny oraz pamiątkową tabliczkę z obrazem nieba w dniu jego urodzin. Prace konkursowe mogą być przygotowane w dowolnej technice (m.in. akwarele, pastele, plakatówki, kredki, masa plastyczna, techniki mieszane, prace przestrzenne, grafika komputerowa, prototyp maskotki, itp.). i nie powinny nie przekraczać 30 cm w żadnym z wymiarów.

- Ważne, by prace przesyłane na konkurs były autorskimi pracami, nienagrodzonymi w innych konkursach. Każdy uczestnik może zgłosić tylko jeden projekt i nie może być to praca zbiorowa – podkreśla - mówi Jarosław Juszkiewicz, rzecznik prasowy Planetarium Śląskiego.

Szczegółowy regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Planetarium Śląskiego. Projekty można przysyłać pocztą, w zamkniętej kopercie (w przypadku pracy przestrzennej w opakowaniu tekturowym), z napisem „KONKURS - GWIEZDNY PLUSZAK” na adres: Planetarium i Obserwatorium Astronomiczne im. Mikołaja Kopernika w Chorzowie, Al. Planetarium 4, 41-500 Chorzów. skr. pocztowa 10.

fot. FB/Planetarium Śląskie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: