Zamknięto oddział anestezjologii i intensywnej terapii w chorzowskim szpitalu dziecięcym

Zespół Szpitali Miejskich w Chorzowie zawiesił działalność Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci – informuje Dziennik Zachodni. Powód to brak lekarzy specjalistów.

Zsm

Lekarze z chorzowskiego szpitala wypowiedzieli umowy

Chorzowski Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii dla Dzieci jest jednym z najnowocześniejszych w naszym regionie. Siedem lat temu został rozbudowany i poddany gruntownej modernizacji. Obecnie posiada osiem stanowisk do intensywnej terapii dla dzieci, w tym izolatkę. Jeszcze dziś na stronie internetowej ZSM w Chorzowie można przeczytać, że oddział posiada „wysoko wykwalifikowany, doświadczony personel lekarski i pielęgniarski”. To jednak chwilowo nieaktualne, bo lekarze wypowiedzieli umowy, a szpital na dwie miesiące zawiesił działalność oddziału.

- Ten czas jest niezbędny po to, aby uzupełnić wakaty powstałe po nałożeniu się na siebie kilku wypowiedzeń umów przez lekarzy. Lekarze, jak wszyscy inni pracownicy, zgodnie z obowiązującym prawem, mogą kształtować swoją ścieżkę kariery i wybierać pracodawcę po okresie wypowiedzenia - podkreśla Kamil Nowak, rzecznik prasowy ZSM w Chorzowie (za Dziennik Zachodni).

Co z dziećmi z chorzowskiego szpitala?

Pacjentami zawieszonego oddziału zwykle są bardzo chore dzieci, będące w stanie bezpośredniego zagrożenia życia. To głównie chore noworodki, a przede wszystkim wcześniaki. Szpital zapewnia, że leczenie dzieci w najcięższym stanie zostało zabezpieczone przez umowy z okolicznymi szpitalami posiadającymi oddziały intensywnej terapii.

To kolejny zawieszony oddział w chorzowskim szpitalu dziecięcym

To już kolejny oddział chorzowskiego szpitala dziecięcego, który z powodu braku lekarzy musiał zawiesić działalność. W ubiegłym roku taka sytuacja miała miejsce na Oddziale Hematologii i Onkologii Dziecięcej. Po tym jak ordynator oddziału przeszła na emeryturę, 1 sierpnia 2019 r. zawieszono jego działalność na trzy miesiące, a udało się wznowić jego działalność dopiero w grudniu. Zespół oddziału nadal nie jest kompletny, bo już od początku tego roku na stronie internetowej ZSM w Chorzowie widnieje oferta pracy m.in. dla lekarzy specjalistów hematologii i onkologii dziecięcej.

fot. ZSM w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon