Zamiast siedzieć w domu imprezowali na ul. Wolności. Troje chorzowian zatrzymanych

Funkcjonariusze policji z Chorzowa, wspierani przez mundurowych z katowickiego oddziału prewencji, zatrzymali troje mieszkańców naszego miasta, którzy złamali zakaz zgromadzeń. Młodzi chorzowianie nie tylko nie zamierzali się rozejść, ale w trakcie interwencji znieważyli funkcjonariuszy – informuje chorzowska policja.

Policja

Grupa młodych osób urządziła sobie alkoholową imprezę na ul. Wolności w piątkowy wieczór. O tym zdarzeniu poinformowany został dyżurny chorzowskiej komendy i na miejsce skierowano patrol policji.

- Jadąc ul. Wolności zauważyli grupkę młodych ludzi, którzy jednak nie zamierzali się rozejść, a wręcz przeciwnie – zaczęli wykrzykiwać obelgi wobec mundurowych – informuje policja.

Po alkoholu obrażali interweniujących policjantów

Jako wsparcie na miejsce skierowani zostali funkcjonariusze z katowickiego oddziału prewencji. Wtedy część grupy uciekła, a na miejscu pozostało jedynie dwóch mężczyzn i kobieta w wieku 18-19 lat.

- Pomimo kilkukrotnych upomnień, że zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami nie wolno się gromadzić, ci nie rozeszli się tylko jeszcze wulgarniej zaczęli znieważać interweniujących policjantów – czytamy w policyjnym komunikacie.

Cała trójka została zatrzymana i ukarana mandatami w wysokości 500 zł. Odpowiedzą także za znieważenie i naruszenie nietykalności cielesnej interweniujących policjantów.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon