Zamiast baru… nielegalny salon gier

Policjanci z Chorzowa zlikwidowali kolejny nielegalny salon gier. Tym razem znajdował się w centrum miasta, a szyld lokalu wskazywał, że znajduje się tam bar.

Nielegalne salony gier to w Chorzowie najwyraźniej bardzo dobry interes. Policja co kilka tygodni informuje, że właśnie jakiś zlikwidowano, a mundurowi ciągle wpadają na ślad kolejnej „jaskini hazardu”.

Tym razem namierzyli jeden z lokali przy ul. Sobieskiego w centrum Chorzowa. Policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wkroczyli tam wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej z Katowic.

- Choć na zewnątrz szyld wskazywał, że jest to bar, to wewnątrz znajdowało się jedynie pięć automatów do gier. W związku z podejrzeniem naruszenia przepisów o grach losowych mundurowi zabezpieczyli wszystkie urządzenia, na których wbrew obowiązującym przepisom odbywały się nielegalne gry hazardowe – informuje chorzowska policja.

Przejęto pięć nielegalnych maszyn, które zostały zabezpieczone i trafiły do magazynu Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach. Za prowadzenie gier losowych bez wymaganego zezwolenia lub koncesji grozi wysoka grzywna oraz kara do 3 lat więzienia.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Salon gier

Zlikwidowano kolejny nielegalny salon gier

Chorzów zatrzymany przestępca

Napadali i okradali. Zatrzymany przestępczy duet z Chorzowa

Chorzów poszukiwana za kradzież kosmetyków

Kradła kosmetyki w Chorzowie. Poszukuje jej policja

Narkotyki

Samochód pełen narkotyków, a kierowca „na haju"

Złodziej czekolady

Chorzowska policja poszukuje złodzieja… czekolady

Chorzów złodziej perfumów

Poszukiwany złodziej z Chorzowa. Ukradł perfumy

Chorzów zatrzymany włamywacz

Złodziej za kratkami. Włamywał się do firm z Chorzowa