„Zakonnica w przebraniu” i muzyka filmowa w Sylwestra. Co czeka nas w nadchodzącym sezonie w Teatrze Rozrywki?

Chorzowski teatr swoje plany na nadchodzący sezon przedstawił wraz z Operą Śląską w Bytomiu oraz Teatrem Śląskim w Katowicach. Wspólna konferencja odbyła się w Parku Śląskim.

Whoppi2

We wrześniu w „Rozrywce” mogliśmy zobaczyć już „Hotel Westminster” i opowiadający o rzeczywistości międzywojennego Berlina „Cabaret”. Na stronie Teatru możemy wyczytać, że spektakl opisuje zderzenie żywiołowości (a nawet rozwiązłości) nocnego życia w niemieckich klubach lat 20. i 30. z narastającą grozą nazizmu.

W tym samym miesiącu dowiemy się także „Jak odnieść sukces w biznesie, zanadto się nie wysilając.” Przewodnikiem będzie młody mężczyzna Finch, któremu wpadł w ręce nietypowy poradnik. Zostać milionerem pomoże mu spryt, brak skrupułów i znajomość specyficznych zasad rządzących korporacyjnym światkiem.

Whoppi Goldberg w Rozrywce

Kto nie pamięta Whoppi Goldberg w roli sympatycznej śpiewaczki Deloris van Cartier, która schroniła się w zakonie i rozsławiła chór sióstr zakonnych? W kwietniu przyszłego w teatrze czeka nas po raz pierwszy musical „Zakonnica w przebraniu”. Jego reżyserii podjął się Michał Znaniecki.

Jak wiemy, Teatr Rozrywki, to nie tylko same sztuki sceniczne. Gdy spytaliśmy Joannę Król - kierownika literackiego, o najważniejsze planowane wydarzenia wspomniała, m.in. o listopadowym koncercie zaduszkowym „Czas nas uczy pogody” oraz sylwestrowym „Rozrywka kocha kino”. Na chorzowskiej scenie usłyszymy wtedy 45 piosenek filmowych lub motywów zarówno z polskich, jak i zagranicznych dzieł. Zgodnie z tradycją, koncert w skróconej wersji, będzie grany przez cały karnawał. Za reżyserię są odpowiedzialni Anna Ratajczyk oraz Łukasz Skrzypecki.

Polecany przez kierownika jest również spektakl Freda Apke „Kura na plecach” w reżyserii Zbigniewa Stryja. Ta zwariowana sztuka będzie grana po raz pierwszy na scenie teatru w listopadzie. Kto ma urojenia, kto komu jest bliski i dlaczego sąsiad chce zabić sąsiada? O tym, jak potężna jest moc wyobraźni i czarnego humoru widzowie dowiedzą się już niebawem. Przedstawienie odbędzie się na małej scenie.

Zniżki z Dopełniaczem

Od 17 września rusza także akcja, w ramach której można uzyskać zniżki do teatru. Warunkiem jest dokonanie zakupów w chorzowskim „Dopełniaczu”. Jest to księgarnia powiązana z wydawnictwem Sonia Draga, którą niedawno otwarto na rynku. By otrzymać bilet nawet 20 zł taniej, trzeba okazać w „Rozrywce” specjalny kupon rabatowy w formie zakładki do książek.

fot. materiały z filmu Touchstone Pictures "Zakonnica w przebraniu"

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon