Zakończono nasadzenia drzew na promenadzie gen. Ziętka w Parku Śląskim

Na promenadzie gen. Jerzego Ziętka w Parku Śląskim zakończono nasadzenia nowych drzew. To 100 topoli berlińskich, które rosną teraz na odcinku od al. Harcerskiej do al. Wiązowej.

Wzdłuż promenady gen. Jerzego Ziętka wycięto wcześniej stare topole, które zagrażały bezpieczeństwu. Prace związane z nasadzeniami nowych drzew rozpoczęły się więc od uporządkowania terenu i sfrezowania starych korzeni.

Nowe topole berlińskie, o średniej wysokości 4 metrów, posadzono wzdłuż promenady w dwóch szpalerach. Dodatkowo zabezpieczono je palikami oraz wyściółkowaną korą sosnową. Zamontowano także ekrany, która mają ograniczać rozrost korzeni i niszczenie nawierzchni alejek spacerowych. Ostatnim etapem było założenie trawnika.

- Topole berlińskie zostały wybrane nieprzypadkowo. To jeden z najbardziej popularnych gatunków topól, który doskonale sprawdza się w warunkach parkowych. Nie wymaga zbyt wilgotnej gleby. W początkowym stadium rozwoju cechują się błyskawicznym przyrostem, dzięki temu nie będziemy musieli czekać dziesięcioleci, aby w miejscu starych, chorych drzew z promenady Ziętka pojawiły się ich godni następcy – podkreślają w Parku Śląskim.

Nowe nasadzenia to część większego zadania p.n. „Inwentaryzacja, rewitalizacja i pielęgnacja terenów zieleni Parku” realizowanego w ramach Inicjatywy JESSICA Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon