Zakaz stadionowy dla kibica Ruchu Chorzów. Wtargnął na murawę podczas meczu

W sobotę kibice Ruchu Chorzów po raz pierwszy od wielu miesięcy mogli dopingować swoją drużynę na stadionie. Jednemu z nich emocje zbyt się udzieliły i podczas meczu wtargnął na murawę. Teraz przez najbliższe trzy lata nie obejrzy na żywo żadnego meczu Niebieskich.

Zakaz stadionowy

W sobotę, 15 maja 2021 r., Ruch Chorzów podejmował ROW Rybnik. Był to pierwszy od wielu miesięcy mecz z udziałem publiczności, z limitem 25% udostępnionych miejsc na widowni. Spotkanie na Cichej oglądało 2 176 kibiców Niebieskich. Ruch wygrał to spotkanie 5:0, ale jednemu z kibiców emocje udzieliły się zbyt mocno.

- W trakcie meczu jeden z miejscowych kibiców przeskoczył przez ogrodzenie i wbiegł na murawę. Natychmiastowa interwencja służby ochrony doprowadziła do zatrzymania nieodpowiedzialnego kibica. Mężczyzna następnie został przekazany mundurowym z chorzowskiej komendy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości stadionowej – informuje chorzowska policja.

Zamiast na meczu będzie na komisariacie

34-letni kibic Niebieskich usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował m.in. o zakazie wstępu na wszystkie mecze Ruchu Chorzów przez najbliższe trzy lata. Dodatkowo w trakcie tych spotkań, w ramach dozoru policyjnego, musi przebywać na komisariacie. Zapłaci też wysoką grzywnę.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Natalia radionova

Poszukiwana Natalia Radionova z Chorzowa

Chorzow pijany kierowca

Kolejny pijany kierowca z Chorzowa zatrzymany

Police

Poszukiwani listami gończymi zatrzymani w...

Chorzow poszukiwany

Chorzowska policja poszukuje Jana Zadworskiego

Chorzow napad

Chorzowska policja poszukuje sprawców napadu na...

Magazyn sledczy

Magazyn Śledczy Anity Gargas na tropie afer w...

Zabojca porwolika

Wyrok dla zabójcy Łukasza Porwolika z Chorzowa....