Zakaz stadionowy dla kibica Ruchu Chorzów. Wtargnął na murawę podczas meczu

W sobotę kibice Ruchu Chorzów po raz pierwszy od wielu miesięcy mogli dopingować swoją drużynę na stadionie. Jednemu z nich emocje zbyt się udzieliły i podczas meczu wtargnął na murawę. Teraz przez najbliższe trzy lata nie obejrzy na żywo żadnego meczu Niebieskich.

Zakaz stadionowy

W sobotę, 15 maja 2021 r., Ruch Chorzów podejmował ROW Rybnik. Był to pierwszy od wielu miesięcy mecz z udziałem publiczności, z limitem 25% udostępnionych miejsc na widowni. Spotkanie na Cichej oglądało 2 176 kibiców Niebieskich. Ruch wygrał to spotkanie 5:0, ale jednemu z kibiców emocje udzieliły się zbyt mocno.

- W trakcie meczu jeden z miejscowych kibiców przeskoczył przez ogrodzenie i wbiegł na murawę. Natychmiastowa interwencja służby ochrony doprowadziła do zatrzymania nieodpowiedzialnego kibica. Mężczyzna następnie został przekazany mundurowym z chorzowskiej komendy, zajmujących się zwalczaniem przestępczości stadionowej – informuje chorzowska policja.

Zamiast na meczu będzie na komisariacie

34-letni kibic Niebieskich usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował m.in. o zakazie wstępu na wszystkie mecze Ruchu Chorzów przez najbliższe trzy lata. Dodatkowo w trakcie tych spotkań, w ramach dozoru policyjnego, musi przebywać na komisariacie. Zapłaci też wysoką grzywnę.

fot. KMP w Chorzowie

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon