Zaczniemy od audytu finansowego - mówi Szymon Michałek, nowy prezydent Chorzowa. A co ze stadionem Ruchu Chorzów?

Musimy się przyjrzeć finansom miasta, podejmowanym wcześniej decyzjom, więc na pewno chciałbym przeprowadzić audyt – zapowiedział Szymon Michałek, nowy prezydent Chorzowa. A co z budową nowego stadionu Ruchu Chorzów?

Szymon michalek prezydent chorzowa

Szymon Michałek będzie nowym prezydentem Chorzowa. Już w pierwszej turze wyborów zdobył 54,67 proc. głosów i pokonał m.in. urzędującego od 2010 roku Andrzeja Kotalę. Na pierwszym powyborczym spotkaniu z dziennikarzami nie ukrywał zaskoczenia z wyniku wyborów.

- Cieszymy się. Nie spodziewaliśmy się zwycięstwa w pierwszej turze, tym bardziej jesteśmy zadowoleni, ale i zaskoczeni – mówił Szymon Michałek.

Nowy prezydent Chorzowa chce współpracować z Koalicją Obywtaleską oraz Prawem i Sprawiedliwością

Nowy prezydent Chorzowa stwierdził, że o jego zwycięstwie zdecydowały „szczerość, otwartość, skupienie się na programie, a nie na szumie medialnym”. Zwycięstwo jest jednak niepełne, bo w wyborach do Rady Miasta Chorzów najwięcej mandatów zdobyła Koalicja Obywatelska, która będzie mieć 10 radnych. Komitet Szymona Michałka zdobył 9 mandatów, a Prawo i Sprawiedliwość 4 mandaty. Nowy prezydent Chorzowa zaznaczył, że będzie chciał współpracować zarówno z KO, jak i z PiS.

- W zależności od tego, jak poważnie do tego podejdą moi samorządowi oponenci. Chciałbym na pewno współpracować na rzecz Chorzowa zarówno z jedną, jak i z drugą stroną. Trzeba uszanować wybór chorzowian – zaznaczył Michałek.

Na początku nowy prezydent Chorzowa zamierza się przyjrzeć finansom miasta. - Na pewno chciałbym przeprowadzić audyt. To mi pomoże podejmować dalsze decyzje. Na pewno zaczniemy od audytu finansowego. Oczywiście jeśli chodzi o kwestie dochodowe, z podatków, ale też gdzie i w jaki sposób zostały wydane pieniądze. Tym chciałbym się zająć – mówił dziennikarzom.

Szymon Michałek zaznaczył, że przed nim dużo nauki „samorządowej”, bo jest człowiekiem z „biznesu prywatnego”. - Teraz idę do finansów publicznych. Na pewno będę się skupiał na tym, żeby jak najlepiej podejmować decyzje, na bazie tego co zobaczymy wchodząc do miasta i robiąc audyt – dodał.

Co z nowym stadionem Ruchu Chorzów?

Nowy prezydent Chorzowa znany jest m.in. z zaangażowania w starania o budowę nowego stadionu Ruchu Chorzów. Na spotkaniu z dziennikarzami zaznaczył, że zrobi wszystko, żeby ten stadion powstał, ale „nie ma zamaru podać konkretnych dat”.

- Będziemy od początku pracowali nad tym, żeby pozyskać środki z Ministerstwa Sportu, dlatego bardzo zależałoby mi na spotkaniu z ministrem Nitrasem. W zależności od tego, czy będzie wyrażał zgodę na finansowanie, czy nie, będziemy podejmowali dalsze kroki. Jeżeli tak, będzie to prostsze i szybsze. Jeżeli nie, to będziemy to robili własnym sumptem i trochę dłużej to potrwa - stwierdził Szymon Michałek.

Przypomnijmy, że rządowe wspacie dla budowy nowego stadionu Ruchu Chorzów przed wyborami parlamentarnymi w 2023 r. obiecał ówczesny premier Mateusz Morawiecki z PiS. Taką deklarację złożył po spotkaniu z Szymonem Michałkiem. Pieniędzy na nowy stadion przy Cichej nadal nie ma.

Szymon michalek chorzow

Może Cię zainteresować:

Niebieski koń wyborów. Kim jest Szymon Michałek, nowy prezydent Chorzowa?

Autor: Maciej Poloczek

08/04/2024

Chorzow nowa rada miasta

Może Cię zainteresować:

Kto został radnym w Chorzowie? Znane są już wszystkie nazwiska

Autor: Maciej Poloczek

08/04/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon