Zabytkowa kostka czy asfalt? Mieszkańcy zdecydują o wyglądzie ul. 23 Czerwca w Chorzowie

Trwa remont ul. 23 Czerwca w Chorzowie. Nawierzchnia chodników została już wymieniona, a mieszkańcy zdecydują co z jezdnią. Powinna zostać zabytkowa kostka czy zastąpić ją asfaltem?

fot. Google Street View
Chorzów 23 czerwca

Remont ul. 23 Czerwca w Chorzowie realizuje Miejski Zarząd Ulic i Mostów. Są tam już nowe chodniki, a teraz pora na modernizację jezdni. Czy powinna tam pozostać zabytkowa kostka? A może wymienić ją na nawierzchnię asfaltową? O tym zdecydują mieszkańcy tej ulicy.

- Z różnych stron docierają do nas głosy ze strony mieszkańców tej dzielnicy na temat tego, jak powinna wyglądać ta ulica, Ostateczna decyzja zostanie pozostawiona mieszkańcom. To oni w formie ankiety będą mogli się wypowiedzieć, czy chcą, aby położono cichszą i bardziej przyjazną dla kierowców nawierzchnię asfaltobetonową, czy wolą, zmodernizowaną ulicę z zabytkową kostką - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta Chorzów.

Konsultacje w tej sprawie odbędą się w dniach 11 – 15 października 2021 r. w Centrum Inicjatyw Społecznych przy ul. 3 Maja 18 w Chorzowie. W godzinach 7.00 – 15.00 mieszkańcy będą mogli wypełnić ankietę dotyczącą przyszłego wyglądu ul. 23 Czerwca. Szczegółowe informacje można uzyskać w CIS pod numerem telefonu 32 733 44 98.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon