„Zabrakło niewiele, a zespół wykazał się charakterem”. Trener Ruchu Chorzów po meczu z Legią Warszawa

Ruch Chorzów piłkarską wiosnę rozpoczął od porażki. W piątek, 9 lutego 2024 r., przegrał z Legią Warszawa 0:1. - Zabrakło niewiele, by zdobyć przynajmniej punkt. Zespół naprawdę wykazał się charakterem – mówił po meczu Janusz Niedźwiedź, trener Niebieskich.

fot. Ruch Chorzów
Ruch Chorzów Legia Warszawa

Piątkowe spotkanie na Stadionie Śląskim oglądało ponad 37 tys. widzów, w tym ponad 4 tys. kibiców Legii Warszawa. To sympatycy gości po ostatnim gwizdku mieli powody do radości. Zwycięstwo dał warszawiakom Marc Gual, który w 55. minucie pokonał bramkarza Niebieskich.

- Myślę, że nasi kibice wyszli dziś z niedosytem i w szatni on też panuje duży. Zabrakło niewiele, by zdobyć przynajmniej punkt. Zespół naprawdę wykazał się charakterem, dobrą organizacją. Nie wykorzystaliśmy kilku swoich szans. Chcieliśmy wycisnąć z tego meczu coś więcej. Zrobiliśmy dużo, by uzyskać co najmniej remis. Legia była o tę jedną bramkę lepsza – mówił po meczu trener Ruchu Chorzów, Janusz Niedźwiedź.

„To normalne, że presja będzie rosła”

Trener Niebieskich dodał, że w zespole dużo zmieniło się na plus, choć jeszcze nie zmienił się wynik. - Wierzę, że nastąpi to już w następnej kolejce – zaznaczył. W sobotę, 17 lutego 2024 r., na Stadionie Śląskim Ruch Chorzów podejmie Wartę Poznań.

Na razie Niebiescy pozostają w strefie spadkowej, z dorobkiem zaledwie 13 punktów. - To normalne, że presja będzie rosła. My też mamy w stosunku do siebie oczekiwania, które pchają do przodu – podkreślił Janusz Niedźwiedź.

Ruch Chorzów ma nowego sponsora strategicznego

Może Cię zainteresować:

Ruch Chorzów ma nowego sponsora strategicznego. To firma z Siemianowic Śląskich

Autor: Maciej Poloczek

08/02/2024

Pieniądze na stadion Ruchu Chorzów Jest zmiana optyki

Może Cię zainteresować:

Pieniądze na stadion Ruchu Chorzów. Jest „zmiana optyki”, ale „temat nie jest zamknięty”

Autor: Maciej Poloczek

06/02/2024

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon