Za jazdę nieodśnieżonym samochodem nawet 500 złotych mandatu

Mundurowi ostrzegają, że za jazdę nieodśnieżonym samochodem można otrzymać nawet 500 złotych mandatu. - Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości zobaczyć pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widzi też dobrze innych pojazdów - wyjaśnia biuro prasowe KMP w Chorzowie.

KMP Chorzów
Jazda nieodśnieżonym samochodem

Funkcjonariusze drogówki z Komendy Miejskie Policji w Chorzowie ostrzegają kierowców przed wyjeżdżaniem w trasę nieodśnieżonym samochodem, na którym zalega śnieg oraz lód. Zdarza się, że ludzie wsiadają za kierownicę, wydrapując jedynie niewielki fragment przedniej szyby.

- W połączeniu ze złymi warunkami atmosferycznymi może to mieć tragiczne skutki - informuje biuro prasowe KMP w Chorzowie. - Kierowca takiego pojazdu nie ma możliwości zobaczyć pieszego, nawet w pełnym świetle, nie widzi też dobrze innych pojazdów. Porusza się na wyczucie, zagrażając wszystkim uczestnikom ruchu. Podczas jazdy z takiego samochodu często odpadają kawałki lodu i śniegu, co powoduje uszkodzenia szyb lub zmusza innych kierowców do gwałtownego hamowania - wyjaśnia.

Spadające z naczepy samochodu ciężarowego duże kawałki lodu mogą okazać się na drodze śmiertelnym zagrożeniem.

- W każdej z powyższych sytuacji kierujący świadomie naraża na niebezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego - podkreśla biuro prasowe KMP w Chorzowie i przypomina, że zgodnie z prawem pojazd uczestniczący w ruchu powinien być właściwie wyposażony i utrzymany, aby nikomu nie zagrażał.

Mundurowi przypominają, że każdy pojazd powinien być tak przygotowany do jazdy, aby nie stwarzał zagrożenia w ruchu drogowym. Jakie konsekwencje grożą za niedostosowanie się do przepisów?

- Z całą pewnością, jeśli patrol policji zauważy taki pojazd zagrażający innym uczestnikom ruchu, to zostanie on zatrzymany. Kierujący musi się w tej sytuacji liczyć z mandatem w wysokości od 20 do 500 złotych - wskazuje biuro prasowe KMP w Chorzowie.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon