Z trzech szkół zostanie jedna. ZSTiO nr 3 w Chorzowie zostanie rozwiązany!

Najpierw zlikwidowano liceum ogólnokształcące, teraz to samo czeka szkołę branżową – w związku z tym Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 w Chorzowie zostanie rozwiązany.
Szkola


W porządku obrad na najbliższe posiedzenie Rady Miasta Chorzów znalazł się projekt uchwały w sprawie rozwiązania Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 3 przy ul. Stefana Batorego 37 w Chorzowie. Uzasadnia się to koniecznością uporządkowania szkół ponadpodstawowych działających w tym zespole szkół.

Przy ul. Batorego w Chorzowie pozostanie tylko technikum

W skład ZSTiO nr 3 wchodziły: V Liceum Ogólnokształcące, Branżowa Szkoła I stopnia i Technikum Mechaniczno-Elektryczne. Najpierw, z dniem 31 sierpnia ubiegłego roku, zlikwidowano liceum. Taki ruch tłumaczono brakiem chętnych do nauki w tej szkole – podczas ostatnich naborów zgłaszało się tylko kilkoro chętnych. Szkoła branżowa powstała z przekształcenia szkoły zawodowej i miała kształcić w zawodzie elektryk, ale w naborze na rok szkolny 2019/2020 nie było chętnych do kształcenia. Więc to kolejna szkoła, która ma zostać zlikwidowana i z trzech szkół pozostanie jedynie technikum.

- Od 1 września 2020 r. Technikum Mechaniczno – Elektryczne im. Nikoli Tesli w Chorzowie wchodzące w skład dotychczasowego Zespołu staje się samodzielną jednostką i przejmuje wszelkie zobowiązania i należności rozwiązywanego Zespołu oraz likwidowanej jednostki, a pracownicy Zespołu i rozwiązywanej jednostki stają się pracownikami Technikum Mechaniczno – Elektrycznego im. Nikoli Tesli w Chorzowie – czytamy w projekcie uchwały.

Obecnie w Chorzowie największym powodzeniem cieszą się licea ogólnokształcące, w których uczy się 51% młodzieży. W technikach jest 39% uczniów, a w szkołach branżowych tylko 10%.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon