Z powodu zagrożenia koronawirusem zamknięto Skansen i Teatr Rozrywki

Z powodu zagrożenia koronawirusem Teatr Rozrywki w Chorzowie odwołał wszystkie wydarzenia do 14 kwietnia. Dla zwiedzających zamknięto także chorzowski Skansen. To instytucje kultury samorządu województwa śląskiego, a takie zalecenie wydał dziś marszałek województwa, Jakub Chełstowski.

Teatr rozrywki

Teatr Rozrywki odwołał wszystkie wydarzenia do 14 kwietnia

Marszałek województwa śląskiego, Jakub Chełstowski, wydał dziś zalecenie dyrektorom podlegających mu instytucji kultury, by te ograniczyły wydarzanie z udziałem dużej liczby osób. W praktyce oznacza to zamknięcie chorzowskiego Skansenu i Teatru Rozrywki.

- W związku z rekomendacjami Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego oraz Prezesa Rady Ministrów śląskie instytucje kultury postanowiły odwołać wszystkie wydarzenia w okresie od 10 marca do 14 kwietnia 2020 roku włącznie – czytamy w komunikacie Teatru Rozrywki.

Teatr Rozrywki informuje, że skontaktuje się ze wszystkimi osobami, które zakupiły bilety na wydarzenia we wspomnianym terminie z propozycją zwrotu pieniędzy za bilety. Wszystkie osoby, które zakupiły bilety proszone są o kontakt mailowy na adres kasa@teatr-rozrywki.pl lub wizytę w kasie teatru.

Chorzowski Skansen został zamknięty dla zwiedzających

Do 14 kwietnia dla zwiedzających zamknięto także Muzeum „Górnośląski Park Etnograficzny w Chorzowie”, czyli popularny Skansen.

- Zaplanowana na 5 kwietnia br. impreza „Wielkanoc na Śląsku” nie odbędzie się. Nie odbędą się również marcowe „Dobranocki w skansenie”. Pracujemy nad ustaleniem nowego terminu dla warsztatów „Mechehehe” (pierwotnie miały się odbyć 21 marca) – czytamy na stronie internetowej chorzowski Skansen.

Pracownicy Skansenu dodają, że okres niedostępności muzeum może zostać wydłużony.

Fot. Teatr Rozrywki/T. Zakrzewski

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon