Z powodu koronawirusa za wywóz śmieci w Chorzowie zapłacimy później?

Mieszkańców Chorzowa od kwietnia czekają spore podwyżki stawek za odbiór odpadów, ale z powodu epidemii koronawirusa za śmieci będzie można zapłacić później. Uchwałę w tej sprawie muszą jeszcze przyjąć chorzowscy radni.

Ch smieci 2

Za odbiór odpadów w Chorzowie będzie można zapłacić dopiero w lipcu

Na najbliższą sesję Rady Miasta Chorzów skierowany został projekt uchwały w sprawie zmiany uchwalonych miesiąc temu przepisów dotyczących m.in. opłat za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Do uchwały ma zostać dodany jeden ustęp:

- W 2020 roku dopuszcza się uiszczenie opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi za miesiące: marzec, kwiecień, maj, czerwiec w terminie do 15 lipca 2020 roku. Dokonanie płatności za wymienione miesiące w tym terminie nie spowoduje naliczania odsetek ustawowych.

Proponowane przesunięcie terminu uiszczenia opłaty za wywóz śmieci spowodowane jest panującą epidemią koronawirusa. Jak czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały ta propozycja „podyktowana jest dobrem mieszkańców naszego miasta”.

W Chorzowie za śmieci zapłacimy później, ale już za kwiecień... więcej

To jednak tylko przesunięcie terminu, a za odbiór odpadów i tak trzeba będzie zapłacić… już za przyszły miesiąc ponad dwa razy więcej! Przypomnijmy, że zgodnie z uchwałą przyjętą w ubiegłym miesiącu nowe stawki wynoszą: 26,90 zł za odbiór odpadów segregowanych i 53,80 zł za niesegregowane (obecne stawki to 12 i 20 zł). Nowe stawki są tymczasowe. Ostateczne poznamy dopiero po rozstrzygnięcie nowego przetargu na odbiór odpadów komunalnych z Chorzowa.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon