Park zagrodzony

Z powodu epidemii koronawirusa Park Śląski wstrzymał działalność

W Parku Śląskim zostały wygrodzone place zabaw, siłownie i parkowe urządzenia. Pojawiły się także komunikaty z apelem, by w ogóle nie korzystać z chorzowskiego parku. Wszystko przez epidemię koronawirusa.

Do Parku Śląskiego można wejść, ale zarządzający tym terenem apelują, by – dla własnego bezpieczeństwa – tego nie robić.

- W związku z wprowadzeniem na terenie kraju stanu epidemii, zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Zdrowia z dnia 20.03.2020r., w szczególności ustanowienia czasowego ograniczenia działalności związanej ze sportem, rozrywką i rekreacją, Zarząd Parku Śląskiego apeluje o to, by nie korzystać z infrastruktury Parku Śląskiego – czytamy w komunikacie WPKiW.

Zarząd Parku Śląskiego dodaje, że ten apel dotyczy w szczególności urządzeń rekreacyjnych i zabawowych. Na tablicach umieszczonych w parku możemy także przeczytać, że zarząd spółki apeluje o „nieporuszanie się po terenie parku”.

To kolejne działania, które mają ograniczyć gromadzenie się ludzi w miejscach publicznych. Wcześniej z podobnym apelem wystąpiły władze Chorzowa, a miejskie place zabaw zostały także wygrodzone biało-czerwoną taśmą.

fot. Park Śląski

czytaj dyskusję

Polecamy: