Z Chorzowa prosto do Zakopanego

Wsiadamy w Chorzowie i wysiadamy w Zakopanem. Jeden z autobusowych przewoźników uruchomił regularne połączenie naszego miasta ze stolicą polskich Tatr. Dzięki temu można sobie urządzić nawet szybką jednodniową wycieczkę.

Zebrabus

ZebraBus jeździ ze Śląska na Podhale od początku ubiegłego roku. Dotąd jednak autobusy rozpoczynały bieg z Katowic. Od 9 lipca linia została wydłużona do Tarnowskich Gór, na czym skorzystał m.in. Chorzów. Autobusy w drodze do Zakopanego zatrzymują się na przystanku przy AKS-ie.

- Połączenie umożliwia podróż w miejsca, które wcześniej były wyzwaniem np. podróż do Krakowa nie jest już problemem, a relaks na Termach Chochołowskich jest praktycznie na wyciągnięcie ręki. Również sympatycy aktywnego spędzania czasu mogą wybrać się na jeden dzień górskiej wspinaczki lub podróżować z nami na kilkudniowe wyjazdy – informuje przewoźnik.

Ile zapłacimy za przejazd z Chorzowa do Zakopanego?

Autokary w biało-czarne paski odjeżdżają codziennie z Tarnowskich Gór o godzinie 5:00, a w Chorzowie zatrzymują się o 5.30. Po drodze przejeżdżają też przez Katowice, Sosnowiec, Jaworzno, Kraków, Chochołów, Witów i Kościelisko. Na zakopiańskie Krupówki docierają o 9:48.

Bilety na podróż z Chorzowa do Zakopanego kosztują 43,50 zł. Cena jednak ulega zmianie, jeśli chcemy wysiąść na wcześniejszym przystanku. Np. przejazd do Krakowa, to już tylko 19 zł, a do Jaworzna jedynie 6,50 zł.

Autobusy powrotne wyruszają w trasę o 15:50 z Zakopanego, a do Chorzowa docierają o 20.03. Koszt biletów jest taki sam, jak w przeciwną stronę.

fot. ZebraBus

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Chorzów Schronisko dla zwierząt potrzebuje pomocy

Schronisko dla zwierząt w Chorzowie potrzebuje pomocy

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

CIMovie, Chorzów

Kino na leżakach w Chorzowie. To CIMovie

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden