Z Bytomia do Chorzowa. Seromaniak i Po Drodze rozwożą posiłki dla lekarzy

Akcja #posiłekDlaLekarza trwa, a jej rozmiary przerastają wszelkie oczekiwania. Każdego dnia do inicjatywy dołączają się kolejne firmy i osoby prywatne.

Food

Lekarze, pielęgniarki, ratownicy medyczni i cały personel służby zdrowia każdego dnia toczą heroiczną walkę o ludzie życie. W dobie zagrożenia koronawirusem ich działania są szczególnie cenne, ale niezwykle trudne. Wiele instytucji i firm zdecydowało się wesprzeć polskich medyków. W inicjatywę #posiłekDlaLekarza zaangażowało się także kilka lokali z Bytomia. Do grona tego dołączyli m.in. przedstawiciele Seromianiaka oraz Po Drodze Coffe and Food. Firmy te dostarczają darmowe posiłki do Zespołu Szpitali Miejskich w Chorzowie, Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu (oddział obserwacyjno-zakaźny) oraz do Stacji Pogotowia Ratunkowego.

- Przed nami kolejny tydzień walki z pandemią, która w szczególności dotyka służbę zdrowia i ludzi tam pracujących. Chcielibyśmy pomóc, dlatego dołączyliśmy do akcji #posiłekdlalekarza dzięki której będziemy dostarczać darmowe posiłki do szpitali i innych placówek walczących z wirusem – zapowiadali w poniedziałek, 16 marca na swoim facebookowym profilu przedstawiciele Po Drodze Coffe and Food. - To co dzieje się na ostrym dyżurze w szpitalu ciężko opisać słowami, na szczęście pracują tam cudowni ludzie, którzy radzą sobie z tą sytuacją. Odwiedziliśmy dzisiaj dwa szpitale, aby wesprzeć ludzi tam pracujących, którzy bardzo ciepło nas przyjęli i podziękowali za pomoc - my natomiast dziękujemy im za cały wysiłek który wkładają na co dzień w walkę z #covid19 – dodali dzień później.

W akcję zaangażowali się także właściciele Seromaniak.pl - najlepsze holenderskie sery

Szczegółowe informacje na temat zbiórki można znaleźć TU!

Okazuje się, że personelowi wspomnianych placówek brakuje także maseczek i rękawiczek ochronnych. Jeżeli posiadacie ich nadmiar, warto podzielić się nimi z medykami. Artykuły te można przynosić do Po Drodze - Coffee and Food (ul. Żołnierza Polskiego 19) i do Seromaniaka (ul. Piłsudskiego 24, ale w związku z obecną sytuacją Seromaniak ograniczył godziny otwarcia sklepu i obecnie czynny jest on od godz. 15.30 do 17.30), a przedstawiciele lokali dostarczą je do szpitali.

fot. Seromianiak/ Po Drodze Caffe and Food

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom Chorzów i Katowice w 1993 roku 16

Jak 30 lat temu Anglik kursował z aparatem przez Chorzów

Planetarium Śląskie nowy projektor

Nowy projektor w Planetarium Śląskim

Nowy pingwin w śląskim zoo

W chorzowskim zoo wykluł się pierwszy pingwin!

Chorzów zoo wydra

Wydra Peri wróciła na wybieg chorzowskiego zoo

Nowa Fala/wizualizacja

Można budować nową „Falę”!

Mera - otwarcie

Wielkie otwarcie Centrum Architektury Ogrodowej Mera Garden

IRRS

Powołano Instytut Rozwoju Regionalnego Silesia....