Wystarczyło pięć minut w końcówce spotkania. Ruch Chorzów pokonał Podhale Nowy Targ

Wydawało się, że w przedostatnim sparingu przed startem ligowych rozgrywek Niebiescy ulegną trzecioligowemu Podhalu Nowy Targ. W końcówce spotkania ruszyli jednak do ataku i w pięć minut zdobyli trzy bramki.

Ruch Chorzów Podhale Nowy Targ

W środę, 16 lutego 2022 r., Ruch Chorzów rozegrał szósty sparing podczas przygotowań do startu wiosennej rundy eWinner 2. ligi. Tym razem rywalem było trzecioligowe Podhale Nowy Targ, a mecz odbył się na chorzowskich Kresach. Goście zdobyli pierwszą bramkę w 11. minucie, po strzale Michała Gałeckiego. Kolejną, w 67. minucie, dołożył Damian Lepiarz i Niebiescy przegrywali 2:0.

Chorzowianie ruszyli jednak do ataku i w ciągu pięciu minut zdobyli trzy bramki. Najpierw, w 81. minucie, bramkarza gości pokonał Michał Mokrzycki. W 83. minucie celnie strzelił Jakub Malec, a w 86. minucie wynik na 3:2 ustalił Łukasz Janoszka.

- Zwracaliśmy uwagę przede wszystkim na wysoki pressing. To przez ostatnie 20, 30 minut wyglądało dobrze, a momentami nawet bardzo dobrze. Nasza przewaga była spora i to robiliśmy fajnie. Jednak w tych pierwszych fragmentach było dużo wzajemnego niezrozumienia zachowań w zespole. Potrzeba jeszcze czasu, żeby wszyscy robili to samo, co sobie planujemy – mówił po meczu Jarosław Skrobacz, trener Niebieskich (za Ruch TV).

W tym spotkaniu po raz pierwszy w niebieskich barwach zagrał serbski pomocnik Vanja Marković, a sztab szkoleniowy Ruchu testował obrońcę Jakuba Wagnera z Szombierek Bytom oraz bramkarza Jakuba Osobińskiego z Korony Kielce.

Ruch Chorzów – Podhale Nowy Targ 3:2 (0:1)

• 0:1 Michał Gałecki, 11 min.
  • 0:2 Damian Lepiarz, 67 min.
  • 1:2 Michał Mokrzycki z rzutu wolnego, 81 min.
  • 2:2 Jakub Malec, 83 min.
  • 3:2 Łukasz Janoszka, 86 min.

Ruch Chorzów: Bielecki (46 Osobiński) – Kulejewski (46 Wacławski), Wagner (46 Kasolik), Szymocha (46 M. Kowalski) – Będzieszak (46 Wójtowicz, 71 Żuk), Wyroba (46 Marković), Sikora (46 Mokrzycki), Szkatuła (46 Malec) – Żagiel (61 Foszmańczyk) – Stępień (46 Bąk, 61 Janoszka), Chiliński (61 Szczepan); trener: Jarosław Skrobacz.

Podhale Nowy Targ: Maciej Styrczula (46 Szymajda) – J. Kowalski (61 Żołądź), Kapuściński (46 Furtak), Pierzchała, Broda, Serafin (74 Sobek), Gałecki, Rakowski (66 Mikołaj Styrczula), Nowak (66 Lepiarz), Zgierski (46 Szynka), Lech; trener: Szymon Grabowski.