Wyróżnienia dla autorów „Historii Ruchu Chorzów” [WIDEO]

Pierwsza część „Historii Ruchu Chorzów” została wybrana przez czytelników Sportową Książką Roku. Klub przygotował specjalne wyróżnienia dla autorów tej publikacji.

Historia ruchu chorzow nagrody

„Historia Ruchu Chorzów” powstała dzięki odnalezieniu części zaginionego archiwum klubu. Bezcenne dokumenty przeleżały wiele lat w piwnicy jednego ze świętochłowickich domów, a gdy ujrzały światło dzienne zajęli się nimi historycy związani ze Stowarzyszeniem Wielki Ruch. Tak powstała „Historia Ruchu Chorzów. Tom I. Część 1”, której autorami są Andrzej Godoj, Damian Sifczyk i Piotr Kowalik. Książka miała swoją premierę w październiku ubiegłego roku i została wybrana przez czytelników Sportową Książką Roku. Autorzy i wydawca książki zostali także docenieni przez klub – otrzymali pamiątkowe medale z rąk prezesa Ruchu Chorzów.

- Konkurencja była bardzo wielka, a zwycięzcy są tylko jedni – czyli my. Super, że tak się stało! Wielkie podziękowania za trud, który był włożony w tę książkę. Czekamy oczywiście na następne tomy już i mamy nadzieję, że też będą triumfowały - mówił Seweryn Siemianowski, prezes Ruchu Chorzów.

Grzegorz Joszko, wydawca książki i wiceprezes Stowarzyszenia Wielki Ruch, podkreślił, że bez klubu ta książka by nie powstała, więc statuetka Sportowej Książki Roku trafiła na Cichą 6.

- Chciałem podziękować wszystkim tym, którzy głosowali na książkę, bo jest to nagroda – podkreślmy – czytelników, więc fajnie, że ta książka wzbudziła tak duże zainteresowanie – mówił wiceprezes Wielkiego Ruchu.

Pierwsza część historii Niebieskich obejmuje lata 1920 – 1929, ale już piszą się kolejne. Na filmie autorzy zdradzają część tego, co znajdzie się w następnym tomie.

https://www.youtube.com/watch?v=UYuLkc9XKpc

fot. ruchchorzow.com.pl

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon