Wyremontowano osiedle robotnicze w Maciejkowicach

Zakończył się remont osiedla robotniczego przy ul. Gdańskiej w Maciejkowicach. To jedna z największych tegorocznych inwestycji Zakładu Komunalnego PGM Chorzów. Koszt wszystkich prac to blisko 7 mln zł.

Remont budynków przy ul. Gdańskiej w Chorzowie rozpoczął się wiosną 2021 r., a zakres prac był bardzo szeroki. - Obejmował likwidację niskiej emisji, termomodernizację, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, izolację ścian fundamentowych, izolację stropu nad ostatnią kondygnacją, wykonanie nowego pokrycia dachu z remontem kominów - wymienia chorzowski PGM. W 75 mieszkaniach osiedla robotniczego wykonano także łazienki z osprzętem oraz zamontowano kotły gazowe z instalacją centralnego ogrzewania. Z kolei na budynkach umieszczono budki lęgowe dla ptaków.

- Budynki całkowicie zmieniły swój wygląd. Teraz lokatorzy mieszkają w zdecydowanie lepszych warunkach i – co chyba dla nich najważniejsze – w ich lokalach rozprowadzono instalację gazową centralnego ogrzewania oraz wentylację – podkreślają w PGM.

Odbiory odbyły się pod koniec listopada, a całość prac kosztowała 6 792 000 zł.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon