Wypadek w Chorzowie. Naprawa sieci trakcyjnej trochę potrwa

Późnym wieczorem w Poniedziałek Wielkanocny zerwana została trakcja elektryczna pomiędzy stacjami Chorzów Miasto i Chorzów Stary, a jeden ze słupów spadł na jadący pociąg. Od tego czasu na tym szlaku nie kursują pociągi, a naprawa potrwa do soboty, 10 kwietnia.

Pkp chorzow miasto

- Służby techniczne non-stop pracują, by jak najszybciej usunąć awarię sieci trakcyjnej i przywrócić ruch kolejowy między Chorzowem Batorym a Bytomiem – zapewnia spółka PKP PLK.

O wypadku pisaliśmy TUTAJ

Lokomotywa spalinowa ściągnęła uszkodzony skład we wtorek (6 kwietnia) po południu. Na miejscu pracują specjalne pociągi, które przygotowują fundamenty nowych konstrukcji i dowożą materiał.

- Konieczne było wykorzystanie specjalistycznego sprzętu do drążenia fundamentów pod nowe konstrukcje sieci trakcyjnej – dodaje PKP PLK.

Jak podkreślają w PKP PLK roboty prowadzone są w trudnych warunkach gdyż tory położone są w przekopie, a obok znajdują się mury oporowe. Dojazd na miejsce zdarzenia możliwy jest tylko torem. Przywrócenie ruchu po naprawie sieci nad dwoma torami planowane jest w sobotę rano (10 kwietnia). Do tej pory pomiędzy Chorzowem a Bytomiem kursować będzie autobusowa komunikacja zastępcza.

Do wypadku doszło w Poniedziałek Wielkanocny

Do wypadku doszło w Poniedziałek Wielkanocny, 5 kwietnia, ok. godz. 19:30 na szlaku Chorzów Stary – Bytom Miasto.

- W obniżony słup sieci trakcyjnej wjechał pociąg relacji Tarnowskie Góry – Katowice. Nikt z podróżnych i obsługi pociągu nie został poszkodowany. W efekcie zdarzenia uszkodzone zostały 4 konstrukcje – tzw. półbramki sieci trakcyjnej oraz 400 metrów sieci – informuje PKP PLK.

Jak dodaje PKP PLK słup trakcyjny przechylił się przez „ingerencja osób postronnych w konstrukcje sieci trakcyjnej”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon