Wypadek autobusu i osobówki na ulicy Katowickiej. Pas drogi w stronę Bytomia był zablokowany

Szymon Adamski/Fb
Wypadek ulica Katowicka, Chorzów

Dzisiaj, w sobotę 3 lipca, przed godz. 10 na ulicy Katowickiej w Chorzowie wydarzył się wypadek. Autobus ZTM zderzył się z samochodem osobowyn.

Na ulicy Katowickiej, na pasie w kierunku Bytomia, tuż za stacją Orlen, przed samym przejściem dla pieszych ze światłami, w sobotę 3 lipca 2021 r. doszło do wypadku. Brał w nim udział autobus komunikacji publicznej ZTM linii 830 jadący do stacji Bytom Dworzec oraz samochód osobowy.

Do wypadku doprowadził najprawdopodobnie kierowca autobusu ZTM, który nie zachował należytej ostrożności i uderzył przodem autobusu w tył auta osobowego, które zatrzymało się na czerwonym świetle przed przejściem dla pieszych.

W wyniku wypadku 5 pasażerów autobusu zgłaszało rozmaite dolegliwości. Do szpitala jednak zostały zabrane dwie -  pasażer autobusu oraz kierowca samochodu osobowego.

- 3 osoby zostały opatrzone na miejscu - informuje st. asp. Sebastian Imiołczyk, oficer prasowy chorzowskiej policji. - Działania policji powinny się już kończyć, trasa niebawem będzie przejezdna - mówił o godz. 12:30.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj dyskusję

czytaj więcej: