Wyniki sekcji zwłok mężczyzny znalezionego po pożarze na ul. Skargi. Co było przyczyną śmierci?

Po pożarze hali magazynowej i warsztatu przy ul. Skargi w Chorzowie, do którego doszło 21 czerwca 2021 r., na pogorzelisku znaleziono zwłoki mężczyzny, a przy nim broń palną. Zarządzono sekcję zwłok, które wyniki ujawniła Prokuratura Rejonowa w Chorzowie. Co było przyczyną śmierci?

Pożar przy ul Skargi w Chorzowie

Pożar hali magazynowej i warsztatu przy ul. Piotra Skargi w Chorzowie wybuchł w poniedziałek, 21 czerwca 2021 r., przed godziną 7.00. W hali były składowane m.in. materiały z plastiku, a silne zadymienie było mocno odczuwalne i widoczne także w sąsiednich miastach. W akcji brało udział kilkanaście zastępów straży pożarnej, a dogaszanie pożaru trwało do godziny 22.00.

Podpalenie i samobójstwo – najbardziej prawdopodobna wersja

Podczas przeszukania pogorzeliska znaleziono ciało mężczyzny, jak się okazało to 40-letni właściciel znajdującej się tam hurtowni. Znaleziono przy nim broń i zarządzono sekcję zwłok. Wstępny wyniki, które wskazywały na ranę postrzałową głowy, teraz zostały potwierdzone przez chorzowską Prokuraturę Rejonową.

- Przyczyną zgonu była rana postrzałowa głowy – potwierdził Cezary Golik, Prokurator Rejonowy w Chorzowie. Najbardziej prawdopodobna wersja zdarzeń to podpalenie i samobójstwo z przyczyn osobistych. Zebrane dowody budują taki właśnie obraz sytuacji – dodał prokurator.

Nadal prowadzone jest dochodzenie w tej sprawie i brane są pod uwagę także inne wersje zdarzeń.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon