Wyłudzili pieniądze z tarczy antykryzysowej, rozpracowali ich policjanci z Chorzowa

Policjanci z Chorzowa zakończyli postępowanie przeciwko przedsiębiorcom, którzy wyłudzili pieniądze z tarczy antykryzysowej. To 49-letnia kobieta i 29-letni mężczyzna z Katowic.

fot. pixabay.com
Pieniądze

Tarcza antykryzysowa, to pakiet rozwiązań, które mają pomóc przedsiębiorcom i pracownikom w czasie kryzysu wywołanego pandemią COVID-19. Przedsiębiorcy mogą liczyć m.in. ze zwolnień ze składek ZUS czy dofinansowanie części kosztów wynagrodzeń dla swoich pracowników. Okazuje się, że niektórzy postanowili na tym dodatkowo zarobić.

Wyłudzili 90 tys. złotych z tarczy antykryzysowej

Pod koniec 2020 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych w Chorzowie zawiadomił miejscową komendę policji, że jedna z katowickich firm prawdopodobnie sfałszowała dokumentację pracowniczą, by uzyskać środki z Polskiego Funduszu Rozwoju. Sprawą zajęli się mundurowi z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą.

- Jak ustalili śledczy, w celu uzyskania pomocy z tarczy antykryzysowej nieuczciwi przedsiębiorcy wprowadzili w błąd Zakład Ubezpieczeń Społecznych co do ilości zatrudnionych u siebie pracowników, i na podstawie uzyskanego zaświadczenia Polski Fundusz Rozwoju S.A. przyznał im 90 tysięcy złotych – czytamy w komunikacie chorzowskiej policji.

Nieuczciwi przedsiębiorcy to 49-letnia kobieta i 26-letni mężczyzna. Usłyszeli już zarzuty i za kratami mogą spędzić nawet 8 lat.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon