Wykup mieszkań komunalnych w Chorzowie z niższą bonifikatą!

W tym roku przy wykupie mieszkania komunalnego w Chorzowie można liczyć tylko na 40% bonifikaty. W ubiegłym roku było to jeszcze 50%, a wcześniej nawet do 80%!
Biadacz


Rada Miasta Chorzów ustaliła nową wysokość bonifikaty przy sprzedaży mieszkań komunalnych. W tym roku najemcy przy takiej transakcji mogą liczyć tylko na 40% ulgi. W dodatku taka ulga dotyczy jedynie lokali usytuowanych w budynkach, w których utworzone zostały wspólnoty mieszkaniowe.

- Prezydent Miasta może samodzielnie udzielać bonifikat w wysokości 40% od ceny sprzedaży lokali mieszkalnych zbywanych na rzecz najemców – czytamy w uchwale.

Jakie warunki trzeba spełnić, żeby uzyskać bonifikatę?

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta Chorzów przyznanie bonifikaty następuje po spełnieniu łącznie następujących warunków:
  • złożenie wniosku o nabycie lokalu mieszkalnego w terminie od dnia wejścia w życie niniejszej uchwały do dnia 31.12.2020 r.,
  • brak wobec Miasta Chorzów zaległości czynszowych lub innych zaległości związanych z najmem lokalu,
  • jednorazowej zapłacie ceny za lokal mieszkalny,
  • nabywca lokalu mieszkalnego nie posiada innego lokalu mieszkalnego lub nieruchomości zabudowanej budynkiem mieszkalnym na terenie Miasta Chorzów.

Kiedyś bonifikaty na wykup mieszkania komunalnego w Chorzowie sięgały 80%

Poza mniejszą ulgą dla wielu najemców problem to warunek jednorazowej zapłaty za wykup mieszkania. Często wiąże się to z koniecznością zaciągnięcia kredytu, co finalnie oznacza o wiele wyższy koszt takiego mieszkania.

Jeszcze w ubiegłym roku przy wykupie mieszkania komunalnego w Chorzowie można było liczyć na 50% bonifikaty, a do lipca 2008 roku taka ulga wynosiła nawet 80%!Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon