Wybrano wykonawcę przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie

Spółka Tramwaje Śląskie wybrała wykonawcę przebudowy torowiska w ul. Hajduckiej w Chorzowie. To firma Silesia Invest, która złożyła najtańszą ofertę.

Chorzow hajducka

To inwestycja, na którą czekali kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej – ulica Hajducka w końcu zostanie wyremontowana. Przebudowa obejmie odcinek od al. Bojowników o Wolność i Demokrację do ul. Wolności.

Jaki będzie zakres przebudowy ul. Hajduckiej w Chorzowie?

W ramach inwestycji zmodernizowane zostaną: torowisko tramwajowe, jezdnia oraz miejsca postojowe. Prace obejmą także przebudowę kanalizacji oraz sieci wodociągowej i teletechnicznej, wzdłuż ulicy zainstalowane zostanie także nowe oświetlenie. Przystanki tramwajowe Chorzów Cmentarna i Chorzów Dom Działkowca zmienia swoją lokalizację, a sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu z ul. Dąbrowskiego zostanie przebudowana.

Jak długo potrwają prace przy ul. Hajduckiej?

Do przetargu ogłoszonego wspólnie przez Tramwaje Śląskie i miasto Chorzów stanęło pięć firm. Wybrano spółkę Silesia Invest z Gliwic, która zaoferowała najtańszą ofertę - wykonanie prac za 22,8 mln zł brutto. Firma ma 18 miesięcy na wykonanie prac, w tym czasie ul. Hajducką nie będą kursować tramwaje. W Chorzowie do rozstrzygnięcia pozostał jeszcze remont ul. Powstańców.

fot. Google Street View

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon