Wybrano plakat do musicalu „Koty” w Teatrze Rozrywki

W kwietniu na deskach Teatru Rozrywki odbędzie się premiera jednego z najsłynniejszych musicali wszech czasów. To „Koty” Andrew Lloyda Webbera, które po raz pierwszy zagoszczą na chorzowskiej scenie. Teatr ogłosił konkurs na plakat promujący premierę i wybrano już zwycięski projekt.

Teatr Rozrywki Koty Plakat

Do konkursu chorzowskiego Teatru Rozrywki zgłoszono 250 prac. Komisja konkursowa wybrała propozycję Marka Maciejczyka, za „wyróżniający się na tle innych projektów zamysł i koncepcję plakatu”.

Marek Maciejczyk jest grafikiem, ilustratorem i plakacistą. Był wielokrotnie nagradzany i wyróżniany podczas międzynarodowych oraz ogólnopolskich konkursów z zakresu projektowania graficznego - w szczególności plakatu.

Skład komisji konkursowej wchodzili: Aleksandra Gajewska - dyrektor Teatru Rozrywki, Magdalena Skorupa - kierowniczka literacka Teatru Rozrywki, Grzegorz Policiński - autor scenografii do musicalu “Koty”, Lidia Kanclerz - scenografka i kostiumografka, Magdalena Wiluś - scenografka i kostiumografka, Grzegorz Kozioł - kierownik Biura Promocji i Obsługi Widzów, Maciej Pezdek - specjalista ds. marketingu oraz przedstawiciele praw do musicalu „Koty”: The Really Useful Group Ltd.

„Koty” pierwszy raz w Teatrze Rozrywki

"Koty” Andrew Lloyd Webbera to klasyka musicalu, ale do tej pory nie były wystawiane w Teatrze Rozrywki. Pierwszą inscenizację na chorzowskiej scenie przygotowuje Jakub Szydłowski, a premierę zaplanowano na 27 kwietnia 2022 r. W dniu premiery w teatrze zaprezentowane zostaną także wybrane projekty plakatów zgłoszonych do konkursu.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon