Wybory uzupełniające do Chorzowskiej Rady Seniorów. Lista kandydatów

W pierwszym naborze kandydatów do Chorzowskiej Rady Seniorów IV kadencji było zbyt mało chętnych, ale w kolejnym naborze zgłosiło się aż trzynaście osób. W najbliższą sobotę, 26 marca 2022 r., odbędą się więc wybory uzupełniające. Na kogo można głosować?

Urząd Miasta Chorzów

Chorzowska Rada Seniorów powinna liczyć 15 członków. Jednak w naborze kandydatów do rady IV kadencji (2022 - 2025), który prowadzono w grudniu 2021 r., zgłosiło się tylko 11 osób, z czego 10 kandydatur było prawidłowych. Zgodnie z ówczesnym statutem rady nie przeprowadzono wyborów, a 5 mandatów pozostało nieobsadzonych. Radnymi zostali:

 1. Domagała Ewa
 2. Muszyński Andrzej
 3. Nowak Maria
 4. Olejniczak Dariusz
 5. Pąchalska Irena
 6. Sodowski Andrzej
 7. Swoboda Zdzisław
 8. Wasilewska Pelagia
 9. Wysocka- Podorwanow Luiza
 10. Ziaja Rozalia

Lista kandydatów w wyborach uzupełniających do Chorzowskiej Rady Seniorów

W styczniu tego roku zmieniono jednak statut Chorzowskiej Rady Seniorów i dodano możliwość przeprowadzenie wyborów uzupełniających. Ogłoszono więc nabór kandydatów, a tym razem zgłosiło się aż 13 osób:

 1. Antończyk Bożena
 2. Długajczyk Jerzy
 3. Filuś Roman
 4. Gorczowska Mirosława
 5. Hunger-Cebula Urszula
 6. Karkowska Bogusława
 7. Kotara Janina
 8. Kozłowska Ingeborga
 9. Krysiak-Grabowska Grażyna
 10. Kukowka Helena
 11. Lisoń Irena
 12. Staszowska Urszula
 13. Żłobińska Jadwiga

Z tej grupy wybranych będzie 5 dodatkowych radnych. Głosowanie odbędzie się w najbliższą sobotę, 26 marca 2022 r, w lokalu #Wolka przy ul. Wolności 3 w Chorzowie, w godzinach 9.00 – 17.00. Uprawnieni do głosowania są mieszkańcy Chorzowa, którzy mają 60 lat i więcej.

Czym zajmuje się Chorzowska Rada Seniorów?

Chorzowska Rada Seniorów, zgodnie z jej statutem, jest „organem konsultacyjnym, doradczym i inicjatywnym, stanowiącym forum w sprawach dotyczących seniorów miasta”. Celem jej działania jest z kolei „pobudzenie aktywności seniorów i zbudowanie platformy solidarności i porozumienia międzypokoleniowego oraz wspieranie i reprezentowanie zbiorowych potrzeb seniorów poprzez ścisłą współpracę z władzami miasta, organizacjami i instytucjami, które zajmują się sprawami seniorów”.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon