Wybieg dla psów w Parku Śląskim będzie zmodernizowany?

W Parku Śląskim jest tylko jedno miejsce gdzie można swobodnie spuścić psa ze smyczy – to wybieg tuż obok Alei Głównej. W planach jest modernizacja i uatrakcyjnienie tego miejsca. Park Śląski ogłosił przetarg na to zadanie, ale oferty znacznie przekraczają kwotę jaką zamierza na to przeznaczyć.

Pies

W Parku Śląskim jest tylko jedno miejsce gdzie psy mogą swobodnie biegać

Park Śląski to jedno z ulubionych miejsc spacerowych w naszym regionie. Odwiedzany jest chętnie także z psami, ale swobodnie biegać mogą one tylko w jednym miejscu – na wybiegu obok Alei Głównej, niedaleko głównego wejścia do parku od strony ul. Chorzowskiej. Władze Parku Śląskiego chcą zmodernizować to miejsce i ogłosiły przetarg na wykonanie zadania pod nazwą „Wybieg dla psów w Parku Śląskim”.

Zgodnie ze specyfikacją przetargu wybieg dla psów zajmuje powierzchnię około 4300 m2. Do wykonania jest m.in. demontaż istniejącego ogrodzenia i wykonanie nowego, wykonanie sieci oświetlenia, montaż kamer monitoringu oraz oczywiście wykonanie urządzeń zabawowych dla psów. Mają one być z bali drewnianych, a zaplanowano m.in. kładki, mostek, kłody i tunel-domek.

Oferty na znacznie wyższe kwoty niż zakładał Park Śląski

Oferty w tym postępowaniu przetargowym można było składać do 8 czerwca 2021 r. Wpłynęły takie dwie, ale na znacznie wyższą kwotę niż planuje wydać Park Śląski. Jedna z nich wynosi ponad 256 tys. zł, a druga blisko 162 tys. zł, zamawiający zaś zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zadania tylko nieco ponad 63 tys. zł. Wszystko wskazuje więc na to, że przetarg zostanie powtórzony.

fot. pixabay.com

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Park Śląski Modernizacja wybiegu dla psów

Modernizacja wybiegu dla psów w Parku Śląskim

Park Śląski Ogród Bylinowy

Modernizacja Ogrodu Bylinowego w Parku Śląskim

Park Śląski Fala

Nowa Fala w Parku Śląskim coraz bliżej!

Park Śląski rzeźby

Kolejne rzeźby w Parku Śląskim przejdą konserwację

Park Śląski Hala Kapelusz

Park Śląski zrezygnował z unijnej dotacji!

Pies spacer

Park Śląski z psem. Gdzie można wejść i z...

Park slaski alejki

Park Śląski: Kolejna inwestycja zakończona