Wraca Bieg Dwóch Szybów w tradycyjnej formie. Trwają zapisy!

Dwa miasta, dwa szyby i jeden bieg. Po dwuletniej przerwie Bieg Dwóch Szybów wraca w tradycyjnej formie. Start jak zwykle zaplanowano pod wieżą wyciągową Szybu Prezydent w Chorzowie. Tam będzie także meta. Jaki drugi szyb znajdzie się na trasie biegu?

fot. CHSBD "W Ruchu"/Krzysztof Porębski
Bieg Dwóch Szybów

Bieg Dwóch Szybów po raz pierwszy zorganizowano w 2014 roku, a jego pomysłodawcą jest Chorzowskie Stowarzyszenie Biegaczy Długodystansowych „W Ruchu". Inicjatywa biegu pomiędzy kopalnianymi szybami spodobała się wielu biegaczom, więc imprezę powtarzano w kolejnych latach. W ubiegłym roku bieg miał wrócić po rocznej przerwie, ale przeszkodziła w tym pandemia koronawirusa i zawody odbyły się w formule wirtualnej.

- Ta formuła również przyciągnęła niemało uczestników, jednak nie może się ona równać prawdziwej rywalizacji kilkuset biegaczy w tym samym czasie. Dlatego w tym roku jesteśmy bardzo zmotywowani, by spotkać się z Wami na międzyszybowej trasie i z przyjemnością zapraszamy na siódmą już edycję Biegu Dwóch Szybów – podkreślają organizatorzy biegu.

Jaki kopalniany szyb znajdzie się na trasie biegu?

7. edycja Biegu Dwóch Szybów odbędzie się w niedzielę, 14 listopada 2021 r. Start i meta będą zlokalizowane pod wieżą wyciągową Szybu Prezydent. Trasa biegu liczy 15 km i na razie pozostaje niespodzianką. Wiadomo jednak, że drugim z tegorocznych tytułowych szybów jest Szyb Richter w Siemianowicach Śląskich.

Organizatorzy przygotowali 400 pakietów startowych. Na bieg można się zapisać poprzez formularz internetowy na stronie chronotex.pl. Będzie to możliwe do 10 listopada 2021 r. lub do osiągnięcia limitu zgłoszeń. Każdy z uczestników na mecie biegu otrzyma pamiątkowy dyplom oraz medal.

Subskrybuj chorzowski.pl

google news icon